• Anasayfa
  • İnternet
  • YouTube'da Kesinlikle Takip Edilmesi Gereken Kanallar #3: Filmler ve Filimler

YouTube'da Kesinlikle Takip Edilmesi Gereken Kanallar #3: Filmler ve Filimler

9
1
0
0
0
Kısa bir süre önce başlattığımız ve pek bilinmeyen efsane kanallar serimize bu sefer "Filmler ve Filimler" konuk oluyor.
YouTube'un gerçekten ayrı bir evren olduğu belli. Bu denli büyük bir denizde tabiiki binlerce hatta milyonlarca farklı kanal bulunuyor. Bunların birçoğu açıkcası işe yaramaz ya da sadece diğer kanalları takip etmek için açılmışken öyle kanallar var ki takip etmeden olmaz. İşte bu noktada daha çok kendini duyuramamış ama bize göre gerçekten kaliteli işler yapan kanalları "YouTube'da Kesinlikle Takip Edilmesi Gereken Kanallar" konseptimizle sizlere aktarmaya devam ediyoruz.

Daha önce sizlere ilk olarak Başka Bir Şey (yazımız burada) ve şahsen çok severek takip ettiğim Barış Özcan (o da burada) kanallarını önermiş, ne mutlu ki %100 diyebileceğimiz bir şekilde sizlerden olumlu dönüş almış olmak çok mutlu etti.

Şimdi ise 3. olarak film severler için apayrı bir yeri olacak kanala geçiyoruz; Filmler ve Filimler !
 

Fox adıyla kendini tanıtan arkadaşımız tarafından hazırlanan (tabii editleme vs için ekip de varmış) videolar ile film eleştirme olayına bambaşka bir yaklaşım getiren Filmler ve Filimler kanalı, sizin sevdiğiniz, sevmediğiniz ya da direkt merak ettiğiniz filmlere %100 doğru ve parodi bazlı yaklaşımları ile "Bir film bu kadar komik özetlenirdi" diyeceğiniz kalitede bir sunum ortaya çıkarıyor.
 

Video girişlerinde koskoca filmi 3 kelime ile şahane özetleyen kanal, eleştiri sonunda ise "Bizim için......" şeklinde noktaladığı parodisine Filmdir ya da Filimdir şeklinde filmin kendilerine göre gerçekten iyi olup olmadığını belirtmekte. Bundan sonraki birkaç saniye daha video açık kalmasını da öneriyorum bu arada. Çünkü filmle alakalı bir parodi türkü de söyleyen Fox, özellikle bu noktada da bizleri kahkahalara boğabiliyor.
 

4 Ara 2015 tarihinde açılan kanal ilk olarak 2012 filmi için yaptığı parodi eleştiri ile YouTube'a merhaba dedi, şimdi ise 48 Bin aboneye sahipler. Arada Fox'un kendi kamera karşısına geçtiği videolar ile Vlog tadında eklemeler yapan, canlı yayınlar da düzenleyen ve son olarak oldukça keyifli Deadpool seslendirmesiyle Türkiye'de film severlerin gündemine oturmuş Harun Can ile röportaj da yapan Filmler ve Filimler'in bir kesim tarafından eleştirilen Premium Eleştiri paketi de başladı. Buradan ulaşabileceğiniz 1 Şubat'ta açılan kendi siteleri üzerinden oldukça kaliteli ve daha uzun eleştirilerine video başına 1TL karşılığında izleyebiliyorsunuz. Şahsen ben haklı buluyorum. Yani sonuçta adamları sevmişseniz 1TL vermek (hadi haftada 1 premium çıkıyor ayda 4TL eder. Yine iyi) herkes için uygun diyebileceğimiz bir fiyat.
 

Bu arada şöyle birşeyden de bahsedelim: Bu eleştirileri yapmak, hem de izleyeni güldürmek kolay değil. Öncelikle eleştirilen filmin gerçekten dikkatli, öyle "Abi aç da fil  izleyek" kafasında değil de eleştiri yapmak için dikkatlice izlendiği belli. En kilit noktalara ve detaylara değinilerek anlatılan eleştirilerin metnini yazmak, video editini yapmak vs işler de kolay değil. Bu noktada premium içerik ile kendilerine bir nebze de olsa bağış mishali katkı sağlamak istemelerini %100 destekliyorum. Ayrıca Diziler ve Dizzyler adlı bir kanal da açıp beklemeye koyulmuşlar. 1 Nisan'da da filmlerden farklı olarak dizileri eleştirecekleri bir kanal daha gelecek. Buradan rez alabilirsiniz. ("Oluşum is Coming" başlığı neticesinde sanırım açılış Game of Thrones parodi eleştirisi olabilir. Bakalım, merakla bekliyoruz)
 

Yukarıda toplamda 5 farklı videosunu göreceğiniz Filmler ve Filimler ekibinin YouTube kanalına buradan, premium içeriklere ulaşabileceğiniz sitesine buradan, Facebook sayfasına şuradan ve Twitter sayfasına da oradan ulaşabilirsiniz. Ha unutmadan, Instagram sayfaları budur.  Son olarak da 2016 Mart ayına ait gelecek parodi eleştiri takvimleri de aşağıda. Sağlam yapımlar geleceği şüphesiz.Son olarak eğer sizlerinde severek takip ettiği pek bilinmeyen kanallar varsa [email protected] mail adresine tavsiyelerinizi gönderebilirsiniz. Ancak bu kanallar iyi işler yapan, kesinlikle destek olunması gereken fakat şu anda adını pek duyuramamış kanallar olmalı (50.000 civarı maksimum abone olarak düşünüyoruz, fazlası zaten tanınmış kanal olarak düşünülebilir). Yani "Abi benim bir YouTube kanalım var destek olur musunuz?" konusundan daha çok bu tarz önemli içerikler üreten kanalları tanıtmak amacında olduğumuzu belirteyim.
9
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
1
0
0
0