• Anasayfa
  • İnternet
  • YouTube'da Kesinlikle Takip Edilmesi Gereken Kanallar #5: Kamusal Mizah

YouTube'da Kesinlikle Takip Edilmesi Gereken Kanallar #5: Kamusal Mizah

0
0
0
0
0
YouTube'da Kesinlikle Takip Edilmesi Gereken Kanallar #5: Kamusal Mizah
Sizlerin oldukça hoşuna giden YouTube kanal öneri serimiz tüm hızıyla devam ediyor. Bu haftaki konuğumuz ise Kamusal Mizah oluyor.
Her gün git gide artan YouTube kanallarında bilinen kanalların popülaritesi de her geçen gün artmaya devam ediyor. Bizim de kısa süre önce 700.000 barajını geçtiğimiz bu dünyada maalesef mükemmel işler yapmasına rağmen abone sayıları düşük kalan kanallar da var. Aslında amatör imkanları ile oldukça üst düzey işler yapan Kamusal Mizah kanalı da bunlardan biri.

Bizler gibi İzmir'de ikamet eden Kamusal Mizah ekibi, özellikle "Çok Üst Düzey Bir Espri" videosu ile birçoğunuzun gördüğü bir yapım ile kendilerini duyurmayı başardılar. Fakat nedense YouTube abone sayısı ise 17.000 civarında. Bu da gerçekten üzüntü verici.
 

Sağlam senaryo ve replik çalışmalarının yapıldığı net bir şekilde belli olan ekip, Bence Komik, Özgür'ün Dedesi ve Kamusal Haber serileri ile de izleyenleri kahkahalara boğabiliyor. İnce espri anlayışını fazlasıyla benimsemiş ekip. YouTube kanalını 10 Temuz 2009 tarihinde açmasına rağmen video sayıları da oldukça az.
 

Seri video çekmek yerine 1-2 aylık süreçte bir video ekleyen Kamusal Mizah, tahminimce hem senaryo, hem çekim çalışmaları ve tabiki ekibin kendi iş hayatı neticesinde video sayılarını az tutuyor. Ancak belki de bunun takip eden sayısındaki azlığın da etkisi olabileceğini düşünüyorum. Yani gerçekten sağlam bir iş yapmalarına rağmen 17 Bin abone sayısı kesinlikle az.
 

Her videosunda kesinlikle güleceğinizi garanti edeceğim Kamusal Mizah'ın bir oturuşta 18 videosunu da izlemenizin ardından bir anda boşluğa düşebilirsiniz. Aynı zamanda buradaki adresten Vimeo kanalını da takip etmenizi öneriyorum. Çünkü YouTube'daki bazı telif sorunları nedeniyle bazı videoları da bu platformda yer alacakmış.
 

Her ne kadar kadroları videolar arasında değişiyor olsa da Ana kadrosu Özgür Turhan, Orkan Keçikçi, Mahmut Dalyan ve Deniz Bağdaş'tan oluşan ekibin YouTube kanal adı ise 199sokak olarak geçiyor. Bunun nedeni başta bu isimle ortaya çıkmları. Yani artık adları Kamusal Mizah olsa da YouTube eski adları olan 199 Sokak adını değiştirmelerine izin vermemiş.
 

Sonuç olarak belki de YouTube'da sizi en çok güldürebilecek kanal olan Kamusal Mizah'ı kesinlikle takip etmenizi öneriyorum. Ekibin sosyal medya hesaplarına ise aşağıdaki o ağın adına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Resmi Site / YouTube / Vimeo / Facebook / Twitter / Instagram
 

Son olarak eğer sizlerinde severek takip ettiği pek bilinmeyen kanallar varsa [email protected] mail adresine tavsiyelerinizi gönderebilirsiniz. Ancak bu kanallar iyi işler yapan, kesinlikle destek olunması gereken fakat şu anda adını pek duyuramamış kanallar olmalı (50.000-100.000 civarı maksimum abone olarak düşünüyoruz, fazlası zaten tanınmış kanal olarak düşünülebilir). Yani "Abi benim bir YouTube kanalım var destek olur musunuz?" konusundan daha çok bu tarz önemli içerikler üreten kanalları tanıtmak amacında olduğumuzu belirteyim.

Ayrıca bu konsept reklam içermemektedir. Şimdiye kadar tanıttığımız kanalların hepsi kendi araştırmalarımız ve sizlerin önerileri üzerine yayınlanıp, sadece ve sadece bu kanalların emeklerinin karşılığını alabilmeleri için bir nebze de olsa karşılıksız bir katkı sağlayabilmek için olduğunu belirtmek isterim.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0