YouTube'dan En Fazla Para Kazanan 10 Kanal!

7
3
2
1
1
Günümüzün en popüler video paylaşım yeri olan YouTube aynı zamanda büyük miktarlara varan bir gelir kapısı. İşte tam bu noktada Forbes tarafından YouTube'un en çok kazanan 10 kanalı açıklandı.
Günümüzde televizyondan daha çok YouTube yayıncılığı ön plana çıkmakta. Reklamların mantıklı miktarda olduğu, kamera karşısına geçenin herhangi bir kısıtlaması olmadan özgürce davranabildiği bir ortam olmasıyla dikkat çeken video portalı artık aynı zamanda binlerce kişinin işi haline geldi. Ülkemizde de birçok örneğini gördüğümüz kanallar artık bir memur gibi iş erbabı olarak her gün videolar çekmek zorunda. Çünkü gerçekten bir iş alanı olan YouTuber'lık sandığınızdan çok daha iyi gelir getirebiliyor.

Ancak bu noktada önemli olan birçok unsur var. Örneğin farklı olmak. Bu en önemli detay, çünkü bir farklı kişiyi taklit ediyor olmak sizi pek bir yerlere getirmez. Özgün ve kendiniz olmanız daha önemli olduğunu söyleyebiliriz.Peki ya gerçekten iyi para kazandırabilen YouTube'da en fazla ne kadar kazanabilirsiniz? 10.000TL güzel olur muydu? Evet olurdu ancak şu anda Forbes tarafından yayınlanan listeye göre PewDiePie olarak tanıdığınız Felix geçtiğimiz yıl tamı tamına 12 Milyon Dolar kazandı! Yani güzel bir ivme yakalarsanız tutabilene aşkolsun.

Şimdi de listemize geçelim, işte Forbes'ın verilerine göre YouTube dünyasının en çok kazanan 10 ismi!

 

 PewDiePie (Felix Kjellberg) - 12 Milyon Dolar

 

Tam adı Felix Arvid Ulf Kjellberg olan ancak PewDiePie olarak tanınan YouTuber, ortalama 40 Milyon gibi efsane bir takipçi sayısıyla beraber şu anda her manada dünyanın bir numarası olarak dikkat çekiyor. Böyle 1 numaralı bir kanal olunca da parayı da haliyle Felix götürüyor. PewDiePie'ın YouTube geçen yıl geliri de tamı tamına 12 Milyon Dolar!
 

 Smosh (Ian Hecox & Anthony Padilla) - 8.5 Milyon Dolar

 

PewDiePie'dan farklı olarak komedi sektöründe bulunan Smosh kanalı da iki kişilik bir ekiple yol almakta. Ian ve Anthony'e ait bu kanal o kadar sevildi ki kendi adını taşıyan bir filme bile sahip. Smosh kanalının kazandığı gelir ise 8.5 Milyon Dolar'ı buluyor. Tabii parayı kırışınca biraz daha düşüyor ama yine de Milyon Dolar diyoruz hani!
 

 Fine Brothers (Benny Fine & Rafi Fine) – 8.5 Milyon Dolar

 

YouTube tarafında bir diğer eğlenceli bir kanal olan Fine Brothers da oldukça iyi para kazanıyorlar. Tıpkı Smosh gibi 8.5 Milyon Dolar gelir sağlayan iki kardeş olan Benny ve Rafi'nin bir de Fine Brothers Entertainment adında bir yapım stüdyosu bile var.
 

 Lindsey Stirling – 6 Milyon Dolar

 

Hem müzisyen hem dansçı olan Lindsey Stirling, kendi adını taşıyan kanalı ile de 6 Milyon Dolar gibi bir gelir elde etti. 12 Milyon'u aşan takipçi sayısıyla oldukça sevilen Lindsey, 2007'den beri içerik üretiyor.
 

 Rhett & Link (Rhett McLaughlin & Charles Lincoln Neal) – 4.5 Milyon Dolar

 

Eğlenceli içerik üreten bu kanal da Rhett McLaughlin ve Üçüncü Charles Lincoln Neal adındaki iki kişilik bir ekipten oluşmakta. 4 Milyon civarı takipçiye sahip olan kanalda da 4.5 Milyon Dolar bir gelir elde edebilmişler.
 

 KSI (Olajide Olatunji) – 4.5 Milyon Dolar

 

Bir İngiliz kanalı olan KSI'da Olajide Olantunji adlı bir YouTuber tarafından eğlenceli içerikler üretmekte. Aynı zamanda bir Hip-Hop sanatçısı olan KSI, 10 Milyon'dan fazla takipçisi bulunuyor ve 4.5 Milyon Dolar gelire sahipler.
 

 Michelle Phan – 3 Milyon Dolar

 

Bu sefer eğlenceli içeriklerden farklı olarak Michelle Phan bir makyaj ve bakım kanalı olarak dikkat çekmekte. Birbirinden efsane makyajları ile tanıtan bu kadın bu makyaj yapımları için bir eğitim almak yerine kendi kendine öğrendi ve 3 Milyon Dolar bir gelir elde etti.
 

 Sperwoman (Lilly Singh) – 2.5 Milyon Dolar

 

YouTube'da Superwoman adıyla tanınan stand-up komedyeni ve şarkıcı olan Lilly Singh’in YouTube kanalı da sevilen ve takip edilen bir kanal. Tek başına yaptığı içeriklerle iyi bir çıta yakalayan Lilly'nin yıllık geliri 2.5 Milyon Dolar'a yükseldi.
 

 Roman Atwood – 2.5 Milyon Dolar

 

YouTube evreninin muziplikleri ve efsane şakalarıyla tananan Roman böyle böyle 7 Milyon'u aşan bir takipçiye ulaştı. Hızla artan bir kitlesiyle beraber 2.5 Milyon Dolar'a çıkan gelire sahip olan Atwood reklamcılığa da girişti (haliyle)
 

 Rosanna Pansino – 2.5 Milyon Dolar

 

Bu sefer de diğerlerinden farklı olarak mutfak tarafından bir kitle yakalayan Rosanna, haliyle bir şef. Efsane yemek tarifleri ve birçok farklı içerik üreten Rosanna da kendi kendine bir yemek yapmasını öğrenmiş bir kadın olarak 2.5 Milyon Dolar bir gelir sağladı.


Sonuç olarak YouTube ortamında da milyon dolarlara varan gelir elde edebilme şansına sahipsiniz. Ancak tabiki farklı olmak ve sabretmek gibi biraz süreç isteyen bir şey bu ve 3-4 yılı aşan bir video içerikleri sonucunda böylesine kitleye sahip oluyorlar. Gözünüz yukarıdaki miktarlarda ise İngilizce içerik üretmek de şart tabii.
7
3
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
7
3
2
1
1