YouTube Gaming Yarın Açılıyor

0
0
0
0
0
YouTube Gaming Yarın Açılıyor
Canlı oyun yayını konusunda pek çok platform var elbette; ancak bunların hiçbiri şu an için Twitch kadar popüler değil. Şu an için …
YouTube’un canlı oyun yayını ve oyun videoları pastasındaki payını da büyütme hevesi ile başlatacağını bir süre önce duyurduğumu YouTube Gaming yarın yayın hayatına başlıyor.

Aslına bakarsanız halihazırda YouTube, oyun videoları için uçsuz bucaksız bir kaynak ve gerek tam çözüm, gerekse de inceleme ya da oynanış videoları gibi pek çok farklı formatı bulabiliyorsunuz; ancak diğer taraftan Twitch’in canlı yayın konusundaki payı da hatrı sayılır miktarda.

Durum böyle olunca ve YouTube’un kendi bünyesindeki oyun videolarını tek kaynakta toparlamak ve canlı yayın işine de daha derli toplu şekilde el atmak için hamle yapması gerekiyordu ki buna yönelik atılan gaming.youtube.com adımı, yarın İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde tüm oyuncular için erişilebilir olacak ve hem yayıncılar, hem de takipçiler her oyunun kendi kanalının olacağı bu sistemde 25 bin oyun bulabilecek.

Hem site, hem de iOS ve Android uygulamaları yarın açılacak ve YouTube Gaming’in nasıl bir giriş yapacağını hepimiz göreceğiz. Elbette başlangıçta zorlayacak ya da zorlanacaktır sistem; ancak YouTube’un maddi kaynakları düşünüldüğünde yakın bir gelecekte Twitch’ten daha iyi hale gelmemesi için de bir sebep yok.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0