YouTube Live Oyun Yayını Başlatıyor

0
0
0
0
0
YouTube Live Oyun Yayını Başlatıyor
YouTube Live, ( YouTube’un yeni servisi) popüler canlı oyun yayını servisi olan Twitch'e büyük rakip olacak gibi gözüküyor.
YouTube Live,  ( YouTube’un yeni servisi) popüler canlı oyun yayını servisi olan Twitch'e büyük rakip olacak gibi gözüküyor. Bu konu hakkında, The Daily Dot’ın bilinmeyen kaynaklardan aldığı bilgiler şunlar:

Oyunlar ve E-Sporlar, YouTube Live’ın önemli bir bölümünü oluşturacak."

“Online yayın yapan kullanıcılar ve büyük organizasyonlar için gerçektende büyük bir fırsat doğacak. Şunu demeliyim ki E-Spor’un yükselişi Google’ın bu projeyi başlattığı an hızla artacak ve Google ile birlikte yeni E-Spor projeleri yapılmaya başlanacak.”




The Daily Dot’un bu kaynaklarına göre, Google şimdiden deneyimli 50 mühendisten oluşan bir takım oluşturup bu proje için çalışmaya başlamış. Google, bu projeyi Haziran ayında E3’te ( Electronic Entertainment Expo ) duyurmayı planlıyor.

Şimdilik Google, oyun yayını sektörüne hızlı bir giriş yapacak gibi gözüküyor. Dev arama motorunun bu hamlesi, geçen yıl Twitch’i 970 milyon Dolar’a satın alan Amazon’u baya etkileyeceği düşünülüyor.

Umarız bu konu hakkındaki detayları E3’te alabiliriz. Şunu da unutmamak gerekiyor, bunların hiçbiri Google’dan gelen resmi bir kaynağa dayalı değil.

Kaynak: AndroidCentral
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0