• Anasayfa
  • İnternet
  • YouTube, Özel İçerik Sunduğu Ülkelerin Sayısını Artırdı!

YouTube, Özel İçerik Sunduğu Ülkelerin Sayısını Artırdı!

0
0
0
0
0
YouTube'un Pakistan, Ski Lanka ve Nepal'e özel olarak içerikler hazırlayacağı duyuruldu.
İnternet ortamının en çok kullanılan platformlarından birisi olan YouTube, bazı ülkelerde yayınladığı içeriklerden ötürü erişime kapatılabiliyor (bu ülkelere örnek verme gereği duymuyorum). Bu ülkelerin sayısının artmasıyla birlikte ülkerlerle arasındaki ilişkileri düzeltmek için çalışmalara başlayan YouTube, Asya'da YouTube'un engellendiği 3 farklı ülkeye özel içerik sunacağını bildirdi.

Pakistan, Ski Lanka ve Nepal'den oluşan bu 3 ülke, YouTube yetkililerinin belirttiğine göre ülkelere özel olarak ayarlanmış olan içeriklere sahip olacaklar. Böylece ülkelerde yayınlanması yasak olan içerikler YouTube'da bulunmayacak ve bu içeriklerin YouTube'da bulunmamasıyla birlikte YouTube'un engellenmesi için herhangi bir sebep kalmayacak. Sadece YouTube'un barındırdığı içerikten ötürü YouTube'u engelleyen ülkelerden birisi olan Pakistan, dünyanın en büyük video paylaşım platformunu Hz. Muhammed'in fotoğrafı bulunan bir belgeselin (Innocence of Muslims) YouTube'da yayınlanmasından sonra engellemişti.YouTube yetkililerinin videoyu silmek gibi bir yetkisi bulunmuyor. Videolar pornografi içermiyorsa, bir videonun silinebilmesi çok düşük bir ihtimal. Pakistan yetkililerinin yaptığı hata, YouTube'un o belgeselle ilgili olan videolarını kendi ülkesinde engellemesini istemek yerine direkt silmesini talep etmesiydi. Bu nedenle YouTube ve Pakistan yetkilierinin arası açılmıştı. Ancak YouTube'un, Pakistan'ın başta talep etmesi gerektiği gibi sunacağı özelleştirilmiş video içerikleri ülkede yeniden YouTube'un kullanılmasını sağlayabilir.

Özel içeriklerin bulunduğu YouTube ile ilgili açıklamalarda bulunan yetkililer, bu YouTube'un bölgesel olayları ve sanatçıları da oldukça sık ele alacağını bildirdi. Yani Nepal için Nepal ile özleşmiş, Pakistan için Pakistan ile özleşmiş bir YouTube deneyimi sunulacak.

Kaynak: Engadget 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0