YouTube, YouTube Red'i Kullanıma Sundu!

0
0
0
0
0
YouTube'un müzik dinlemek ve reklamsız videolar izlemek gibi amaçlarla oluşturduğu video servisi YouTube Red kullanıma sunuldu.
Dünyanın en büyük video servisi olan YouTube, tam olarak aynı sektörde olmasalarda video izlemek ve müzik dinlemek gibi amaçlarla kullanılan diğer platformların yerine göz dikmiş durumda. Bu nedenle bir süredir konuşulan yeni video servisini bugün kullanıma sunan YouTube, beklediğimiz gibi bu video servisine "YouTube Red" ismini verdi.

YouTube Red'in YouTube'dan farklı olarak sayabileceğimiz çok özelliği yok ancak bu yeni video servisini birkaç kelimeyle özetleyecek olsaydım "YouTube'un reklamsız hali" cümlesini kullanırdım. YouTube'tan farklı olarak hiçbir reklamla karşılaşmayacağınız, telefonunuzun ekranı kilitliyken veya siz başka bir program kullanırken arka planda çalıştırabileceğiniz, tüm müzik ve videoların orijinal hallerine engelsiz şekilde ulaşabileceğiniz bu video servisi, YouTube'un aksine ücretli.


(YouTube'un yeni video servisinin adının "YouTube Red" olacağını, ilk olarak bu görsel sayesinde öğrenmiştik)

YouTube, bu video servisinin bugün tanıtımını gerçekleştirirken YouTube Red'in aylık kullanım ücretinin 10$ olacağını da bildirdi. Yani aylık 10$'a ücretsiz bir şekilde kullandığımız YouTube'un reklamsız, arka planda çalışabilen ve orijinal içerikli bir halini satın alabileceğiz. YouTube Red'in ne gibi orijinal içerik barındıracağın bilgisi tam olarak paylaşılmadı fakat ilerleyen zamanlarda kullanıcıların bazı özel serilere ve fotoğraflara erişiminin olacağı bildirildi.

Kaynak: Gizmodo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0