• Anasayfa
  • İnternet
  • Zamanınında Bulaştığı Bilgisayarı Ağlatan En Sağlam MS-DOS Virüslerinin Online Müzesi Açıldı

Zamanınında Bulaştığı Bilgisayarı Ağlatan En Sağlam MS-DOS Virüslerinin Online Müzesi Açıldı

0
0
0
0
0
90'ların işletim sistemi olan MS-DOS kullanıcılarının sinirlerini alt üst etmiş eski ve efsanevi virüsleri şimdi tarayıcınızdan görebilmeniz mümkün.
Şahsen yetişememiş olmanın üzüntüsünü yaşadığım şimdiki Windows'un atası olan MS-DOS zamanında kullanıcılarına görsel şov yaşatan virüsler bulunuyordu. Malware olarak bilinen kötü amaçlı yazılımların bulaştığı bilgisayarlarda piksel piksel yazılar, ya da kod şölenleri dolaşıyor ve bu virüslerin bulaştığı bilgisayar sahipleri ise deli divane oluyordu. Eğer siz de bu zamanlara denk gelen MS-DOS kullanıcılardan biriyleseniz sizler için eğlenceli bir müze bulduk.

Malware Müzesi olarak geçen ve Archive.org üzerinde kurulmuş olan bu müzede 90'lı yılların efsanevi virüsleri toplanarak size tarayıcınız üzerinden MS-DOS emülatörü vasıtasıyla gösteriliyor.Yayıldığı zamanlardaki zararlı içeriklerden arındırılarak sadece ekranıza neler yaptığını gösteren bu virüsler arasında en ünlülerden olan AA.COM, COFFSHOP.COM SKYNET.COM gibi malware türleri de yer alıyor. Buradaki bağlantıdan erişebileceğiniz online müze üzerinden zamanın en sağlam zararlı yazılımlarına tek tek bakabilirsiniz. (Önerim emülatörü başlattıktan sonra tam ekran yaparak takılın. Harbiden bir nostalji deneyimi yaşayabilirsiniz)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0