ZenMate'in İndirilme Sayısı 60 Kat Arttı

0
0
0
0
0
ZenMate'in İndirilme Sayısı 60 Kat Arttı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın emri üzerine kapatılan Twitter ile bir anda herkesin hücum ettiği VPN uygulamalarından olan ZenMate'den yeni açıklamalar geldi.
Başbakan Erdoğan'ın isteği üzerine Türkiye'den erişimi engellenen Twitter'ın sosyal medyada tepki almasıyla beraber, çözüm yolları da sunulmuştu. Bu çözümlerden biri olan ZenMate adlı Google Chrome eklentisinin nasıl kurulacağını ve kullanılacağını bu galerimizde sizlere aktarmıştık.

Twitter'a erişimin engellenmesiyle indirilme sayısı 60 kat artan ZenMate'in CEO'su Simon Specka eklentinin son 12 saat içerisinde 30 bin kez indirildiğini açıkladı. Normalde 12 saat içerisinde ortalama 500 kez indirilen ZenMate, şu an eşi benzeri görülmemiş bir ilgiyle karşı karşıya.

Simon, ''İnsanlar dünyanın her yerinde kullanabilecekleri, özgür bir internet istiyor. Biz bu konuda engellemeyle karşılaşan kullanıcılara yardım etmeye devam edeceğiz'' şeklinde bir açıklama yaparak düşüncelerini dile getirdi.

Dünya çapından 1 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan ZenMate, aylık 1,5 petabyte'lık bir veriyi üzerinden geçirmekte, yani 1 milyon, 500 GB'lık veri, her ay ZenMate üzerinden aktarılıyor. Şu an mobil uygulaması bulunmayan ancak, Nisan-Mayıs aylarında mobil uygulaması da çıkacak olan uygulama, mobilde de oldukça iyi indirme rakamlarına ulaşacak gibi görünüyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0