Facebook, Bedava İnternet Projesini Genişletiyor

1
0
0
0
0
Facebook, Bedava İnternet Projesini Genişletiyor
​Bir yıl önce Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg tarafından ortaya çıkarılan Internet.org projesi, üçüncü dünya ülkelerinde hizmete sunulmaya devam ediyor. İlk olarak 2014 yılının yaz aylarında Zambiya’ya uğrayan proje, bugün de Gana’ya geldi.
Bir yıl önce Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg tarafından ortaya çıkarılan Internet.org projesi, üçüncü dünya ülkelerinde hizmete sunulmaya devam ediyor. İlk olarak 2014 yılının yaz aylarında Zambiya’ya uğrayan proje, bugün de Gana’ya geldi.

Gana’daki GSM operatörü Airtel ile bir anlaşma yapan Zuckerberg, eğitim, iş, sağlık gibi insanların ihtiyaç duyacağı temel web adreslere erişimi bedava gerçekleştirecek. Gana’nın nüfusunun sadece yüzde 12’sinin internete erişim sağlayabildiğini söyleyen Zuckerberg, Internet.org’un bu tarz projelerin öncüsü olarak hizmet alanını genişletmeye devam edeceğini söyledi.Internet.org hizmetinin Gana ve Zambiya dışında kullanıldığı diğer ülkeler Tanzanya, Kenya ve Kolombiya. Dün de WhatsApp, yaklaşık 150 ülkede insanların birbirleriyle bedava mesajlaşabileceği WhatSim projesini duyurmuştu.

Internet.org'un kurucu ortakları arasında Facebook dışında Ericsson, MediaTek, Opera, Samsung, Nokia ve Qualcomm bulunuyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0