• Anasayfa
  • İnternet
  • Zuckerberg, Facebook’un Ürettiği 360 Derecelik Kamerayla Çekilmiş İlk Videoyu Yayınladı

Zuckerberg, Facebook’un Ürettiği 360 Derecelik Kamerayla Çekilmiş İlk Videoyu Yayınladı

0
0
0
0
0
Zuckerberg, Facebook’un Ürettiği 360 Derecelik Kamerayla Çekilmiş İlk Videoyu Yayınladı
Facebook’un geçtiğimiz ay F8 konferansında duyurduğu 360 derecelik kamerası Surround 360’la çekilen ilk video yayınlandı.
Sanal gerçekliğe Oculus firmasını satın alarak ve sosyal ağ üzerinden 360 derecelik videolara destek vererek ciddi yatırımlar yapan Facebook, son olarak açık kaynak kodlu Facebook Surround 360 adındaki kamerasını F8 konferasında duyurmuştu. Üzerinde, enlemesine 14 geniş açılı, üstte 1 ve altta 2 tane olmak üzere toplam 17 kamera bulunan ‘komplike kamera’, 360 derecelik çekim yapabiliyor. Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin ürettiği bu kamerayla çekilmiş ilk videoyu kendi hesabı üzerinden paylaştı.

3,5 dakika uzunluğundaki bu video, New York’taki Grand Terminal’de çekilmiş. ‘360 derece videoların en büyük amacı, size gerçekten oradaymışsınız hissi vermek’ olduğunu söyleyen Zuckerberg, daha önce bu teknolojinin üretici şirketler için bir rol model olması için üretildiğini ve satışa çıkarılmayacağını açıklamıştı. 

Videoyu akıllı telefonunuz üzerinden izliyorsanız, cihazınızı görmek istediğiniz yere doğru yöneltmeniz gerekiyor. Masaüstü platformdan izliyorsanız da farenizin sol tuşunu basılı tutmanız yeterli olacak. Zuckerberg’in paylaştığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0