iOS 12'nin Beta Sürümüne Veri Kullanımını Gösteren Yeni Bir Özellik Eklendi

18
3
2
1
0
iOs 12 önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak ve Apple, beta sürümlerde çeşitli geliştirmeler yapmaya devam ediyor.

Apple, iOS 2 Beta 4'ü geçtiğimiz günlerde geliştiriciler için kullanıma sunmuştu. Pek çok hata barındıran ve hayli eleştiri alan yeni beta sürümüyle birlikte kullanışlı bazı özellikler de geldi. Halka açık olan Beta 3'e de gelen özelliklerden bir tanesi de hücresel veri kullanımı ile ilgili oldu.

Artık kullanıcılar, uygulamaların hücresel veri kullanımı miktarlarına çok daha rahat ulaşabilecekler. Hücresel veriyi, genelde sınırlı olan internet paketlerimizi de göz önüne alarak dikkatli kullanmaya çalışıyoruz ve bunu yapabilmenin en kolay yolu da hangi uygulamanın ne kadar veri harcadığını biliyor olmak.

Apple da son geliştirme ile mobil uygulamaların listelenmesinde bir değişiklik yaptı. Önceden mobil uygulamalarımızı alfabetik sıraya göre görüntülüyorduk ancak artık uygulamalar kullanım miktarlarına göre sıralanacaklar. Bu listede, tüm uygulamaların veri tüketim miktarları da görünecek ve bu miktar sıfırlanabilcek. Bu sayede verileri daha kontrollü bir şekilde takip etmek mümkün olacak.

Aynı zamanda listede yer alan uygulamaların yanında bulunan bir buton sayesinde uygulamaları tek dokunuşla yalnızca Wi-fi kullanacak şekilde düzenlemek mümkün olacak. Ayarı aktif edebilmek için, iOS 12 Beta 4 veya Beta 3'den birini kullanıyor olmanız gerek. Eğer betayı kullanmaya başladıysanız, 'Ayarlar' menüsünden Hücresel sekmesine ilerleyerek listeye ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/Apple-makes-it-easier-for-users-to-track-data-consumption-with-iOS-12-beta-versions_id106806
18
3
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
18
3
2
1
0