iPhone 4 Kendi Kendine Yandı, Hem de Türkiye'de

0
0
0
0
0
İnternet üzerinden bir kullanıcı, iPhone 4 model telefonunun gece uyurken yanmaya başladığını söyledi.
Sikayetvar.com sitesinde bir kullanıcı iPhone 4 model telefonunun kendiliğinden yandığını söyledi. Yusuf İlyas isimli kullanıcı yaşadığı korkuyu bu sözlerle anlattı: “iPhone 4 telefonum durduk yere alev aldı. Akşam yatarken telefonu başımın yanındaki masanın üstüne koyarak uyudum, lakin gece bir yanık kokusuna uyanarak telefonun yanımda alev aldığını ve hala yanmaya devam ettiğini gördüm. Eğer telefonun yandığını hissetmeseydim Allah korusun şimdi bu mesajı belki yazamayacaktım. 

Bu durumda bunu üreten şirketin nasıl bir telefon ürettiğini sorgulamak isteriz. Ayrıca bu maddi zararı kim karşılayacak telefon durduk yere nasıl alev alır, bu konuyu mahkemeye'de taşıyacağım“ ifadelerini kullandı.

 Cep Telefonu Nasıl Kendiliğinden Yanar?

Bir çok kullanıcı gece yatarken zamandan tasarruf etmek için telefonunu şarja takıyor. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre yeni model akıllı telefonlar, şarj seviyesi %100’e ulaşınca elektrik akımını kesiyor. Ancak işler her zaman yolunda gitmeyebilir. Geçtiğimiz yaz ayında 23 yaşındaki Ma Ai Lun, telefonu şarjdayken çalan akıllı telefonuna cevap verdiği anda elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti. Bir başka örnek, 18 yaşındaki Fanny Schlatter çalıştığı işyerin de boya kutularını kamyona taşırken akıllı telefonunun cebinde patlaması sonucu yaralandı.

Son model bile olsa büyük firmaların yetkili servisleri gece yatarken telefonunuzu şarja takmanızı onaylamıyor. Isınan ve şişen bataryalar her zaman patlamaya hazır bir bomba niteliği taşıyor. Bu tür kazalar yaşamamak için telefon kullanımınıza dikkat edin.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0