• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 7, Home Tuşu Bozulduğunda Bunu Anlayabiliyor!

iPhone 7, Home Tuşu Bozulduğunda Bunu Anlayabiliyor!

1
0
0
0
0
iPhone7'de kaldırılan gerçek tuş yerine eklenen Taptic Engine destekli Home tuşu bozulduğunda iOS 10 bunu anlayıp ekrana sanal bir tuş ekliyor.

Bildiğimiz üzere yeni tanıtılan iPhone 7’lerde klasik buton şeklinde olan ve basılabilen Home tuşu yerine basınca duyarlı yuvarlak bir panel, altına da tuş hissiyatı yaratan Taptic Engine denilen gelişmiş titreşim motoru eklenmişti.

Bu eklenen Taptic Engine, yeni iOS sürümüne inanılmaz bir şekilde entegre edilmiş. Öyle ki, buton sisteminde bir sorun olması durumunda sistem bunu anlayarak size bildiriyor ve tamir edilene kadar kullanabileceğiniz sanal bir home tuşuna ekranda yer açıyor.

Resimdeki kullanıcının iPhone 7’sinde de sözünü ettiğimiz durum ortaya çıkmış. Söylenene göre telefonu şarj olurken bir anda kapanıp yeniden açılmış ve açıldığında home tuşu düzgün çalışmamaya başlamış. Hemen ardından çıkan bir diyalog penceresi telefonun home tuşunun tamire ihtiyacı olduğunu belirtiyor ve o zamana kadar kullanılması için ekran üzerine sanal bir home tuşu ekliyor.

Bu derin yazılım-donanım entegrasyonu için Apple’ı tebrik ediyoruz. Aynı zamanda da aklımızda hala “iPhone 8 tamamen ekrandan mı oluşacak acaba?” soruları dönüyor. Bugün tuşu kaldıran yarın tamamen ekran koyar, öyle değil mi?

Kaynak : http://www.macrumors.com/2016/10/15/apple-workaround-home-button-fails-iphone-7/?utm_source=feedly&utm_medium=webfeeds
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0