• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone’daki Bug, Telefonun Kendiliğinden 911’i Aramasına Sebep Oluyor!

iPhone’daki Bug, Telefonun Kendiliğinden 911’i Aramasına Sebep Oluyor!

0
0
0
0
0
iPhone’daki Bug, Telefonun Kendiliğinden 911’i Aramasına Sebep Oluyor!
iPhone’ların kendiliğinden 911’i aramasına neden olan bir bug keşfedildi.

Geçtiğimiz ay, iPhone’larda bulunan bir bug’ı kullanarak zararlı yazılımlar yaymaya çalışan bir gencin gözaltına alındığı haber paylaşılmıştı. Bugün gelen bilgilere göre gözaltına alınan gencin kullandığı bu gizemli bug, ilginç bir şekilde hala varlığını sürdürüyor ve akıllı telefonların kendiliğinden 911’i aramasına neden oluyor.

Bug, oldukça sinir bozucu bir çalışma şekline sahip. Girilen linkte bulunan zararlı yazılımın cihazınızı etkilemesiyle ortaya çıkan bug, belirli bir numarayı sürekli olarak aramanıza (genellikle 911 aranıyor) neden oluyor ve cihaz, arama yapıldığı sırada arka planda bulunan linkin yönlendirdiği farklı sitelere girmeye başlıyor. Bug’ın kullanılmasındaki asıl neden, telefonun arayüzünü meşgul tutarak kullanıcının imkanlarını sınırlamak.

Twitter üzerinden paylaşılan bir link ile yayılan çıkan bug, Apple tarafından iOS 3 zamanında düzeltilmişti. Ancak Apple, bu bug için yayınladığı güncellemede sadece Safari’deki açığı düzeltmiş, diğer web tarayıcıları için herhangi bir düzenleme yapmamıştı.

Kaynak : http://gizmodo.com/iphone-bug-can-force-phones-to-repeatedly-call-911-1788806122
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0