• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone İçin En İyi 7 Sanal Gerçeklik Uygulaması

iPhone İçin En İyi 7 Sanal Gerçeklik Uygulaması

1
1
0
0
0
iPhone sahibi iseniz ve zaman zaman canınız çok sıkılıyor, yapacak bir şey bulamıyorsanız zaman geçirmeniz ile birbirinden güzel sanal gerçeklik uygulamaları sizi beklemekte.

Android'ide nazaran iOS, Apple'dan kaynaklı olarak sanal gerçeklik ile çok içli dışlı değil diyebiliriz. Apple'ın henüz sanal gerçeklik sektörüne yönelik ciddi bir adım atmamış oluşu, iPhone kullanıcılarını da bu konuda hayal kırıklığına uğratabilir. Neyse ki piyasada iPhone'lara da uygun sanal gerçeklik gözlükleri fazlasıyla bulunmakta.

Ancak bir sanal gerçeklik gözlüğü almakla iş bitmiyor. Bu gözlük sayesinde deneyimleyeceğiniz iyi uygulamalar da bilmeniz gerekiyor. İşte o uygulamalardan 7 tanesini sizler için sıraladık:

Google Street View 

Eyfel Kulesi'nden Stonehenge'e, Şikago sokaklarından İstanbul boğazına. Google Street View, oturduğunuz yerden dünyayı gezmenizde size en başarılı şekilde yardımcı olan bir VR uygulaması.

 

Jaunt VR 

Müzik, spor, yolculuk ve film. Jaunt VR, pek çok farklı kategoride 360-derece videolar sunarak zaman öldürmeniz için son derece başarılı bir uygulama olarak karşımıza çıkmakta.

 

NYT VR 

New York Times'a ait olan NYT VR, çeşitli hikaye türleri ile sizi birbirinden eşsiz yerlere götürmekte.

 

Orbulus Special Edition 

Orbulus size dünyanın çeşitli yerlerinden birbirinden farklı 360 derece görselleri sunan bir uygulama. Seçtiğiniz görsele göre eşsiz manzaraları bir pladan kalabalık bir şehir merkezine kadar gidebilmektesiniz. Uygulamayı farklı kılan en önemli şeylerden biri de oldukça hoş olan arayüzü.

 

Vrse 

Kısa filmler, müzik videoları, belgeseller ve komedi programları gibi çeşitli video kategorilerine sahip olan Vrse, en iyi cinematik sanal gerçeklik uygulaması diyebiliriz. New York Times, Vice, Saturday Night Live, U2 vb pek çok ortağı bulunan uygulama, bu sayede de rakiplerinden ayrılarak orjinal işlere ev sahipliği yapmakta. Muhtemelen listemizdeki en başarılı VR uygulaması Vrse.

 

Virtual Reality Moon

Gerçekten Ay'a gidebilmek belki bizler için imkansız olabilir. Ancak bu tarz uygulamalar sayesinde sanal ortamda bir ay gezisi yapmamız mümkün. Virtual Reality Moon ile hem Dünya'yı, hem de Uluslararası Uzay İstasyonu'nu görebilmekte, aynı zamanda Ay yüzeyinde yürüyüş de yapabilmekteyiz.

 

YouTube 

YouTube'u bu listeye katmazsak olmazdı zira YouTube, 360-derece, VR destekli videolarını her geçen gün ciddi şekilde arttırmakta. Bu durum da VR kullanıcısı için YouTube'u eşsiz bir kaynak yapıyor.

Bu arada sizde hala bir sanal gerçeklik gözlüğü edinmediyseniz, o zaman Teknostore üzerinden satın almak için sizi buraya tıklayabilirsiniz

1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0