• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone'un 10. Yılı Şerefine iPhone 8'de Tamamen Çerçevesiz Ekran Olacak

iPhone'un 10. Yılı Şerefine iPhone 8'de Tamamen Çerçevesiz Ekran Olacak

0
0
0
0
0
iPhone'un 10. Yılı Şerefine iPhone 8'de Tamamen Çerçevesiz Ekran Olacak
Yıllardır görmekten bıktığımız iPhone konsepti nihayet gerçeğe dönüşecek. Yayınlanan raporlar iPhone 8'in tamamen çerçevesiz ekrana sahip olacağını gösteriyor.

iPhone 5 döneminden beri sürekli internette dolaşan ve teknolojiden uzak haber siteleri tarafından "işte yeni iPhone" olarak haber yapılan tamamen ekrandan oluşan çerçevesiz iPhone konsepti muhtemelen iPhone 8 ile birlikte sonunda gerçek oluyor.

Özellikle yıllardır sadece konseptten ibaret olan telefonlar bugün tanıtılan Xiaomi Mi Mix ve Sharp'ın çeşitli telefonlarıyla birlikte gerçek olmuştu. Şimdi ise iPhone 8'in çerçevesiz ekrana sahip olacağı yönünde ciddi ipuçları ortaya çıkmaya başladı.

Bugüne kadar iPhone'un genel tasarımında önemli değişikler yapmamasına rağmen Apple yüksek satış rakamları elde edebiliyordu. Ancak Apple'ın yıllardır tasarım değişikliğine gitmemesi ve rakiplerinin bu anlamda yol katletmesi artık sadık Apple kullanıcılarında bile tepki uyandırırken sıradaki iPhone modelinin 5.8 inçlik bir ekrana sahip olacağı ortaya çıktı.

iPhone'un genel olarak tek elle kullanıma uygun olmaması ve iPhone 7 Plus modelinin hemen hemen 6 inçlik bir telefon boyutunda olması ancak buna rağmen 5.5 inç ekranın bulunması, ergonomi açısından Apple'ın ekran boyutunu büyütemeyeceğini gösteriyordu. Şimdi ise 5.8 inç ekran boyutunun onaylanmasıyla birlikte iPhone 8'in çerçevesiz ekranla geleceği iddiaları güçlendi. Öte yandan kaynakları açıklanmasa da saygın yayınların raporlarında da iPhone 8'in çerçevesiz bir telefon olacağı söyleniyordu.

10. yıla özel yeni iPhone yolda

Ortaya çıkan haberler ve raporlar iPhone 8'in çerçevesiz bir ekrana sahip olacağını gösterirken Apple'ın uzun sürede büyük bir yenilik yapmaması, şirketin iPhone'un 10. yılına özel önemli bir yenilikle geleceğini simgeliyordu. Şimdi ise iPhone 8 hakkında çıkan çeşitli ipuçları ise bu önemli yeniliğin telefonun tamamen çerçevesiz olması olacağını gösteriyor.

Kaynak : https://9to5mac.com/2016/10/25/comment-iphone-8-bevel-free-xiaomi/
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0