• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone XI İçin Yeni Bir Konsept Videosu Yayınlandı

iPhone XI İçin Yeni Bir Konsept Videosu Yayınlandı (Çentiğe Veda Mı Ediyoruz?)

60
27
4
4
2
Yeni iPhone için konsept tasarımlar gelmeye devam ediyor. Hasan Kaymak isimli bir tasarımcı, yeni iPhone XI konseptini paylaştı.

iPhone’lardaki çentik, artık birçok modelden alışık olduğumuz bir görüntüyü bizlere sunuyor. Bu görüntü, iPhone’larda bir klasik haline gelmiş olsa da diğer telefon üreticileri çentikten kurtulmak için farklı yöntemler aramakta. Tasarımcı Hasan Kaymak da bunun farkına varmış olacak ki yeni tasarımında çentik yerine daha farklı bir çözümü tercih etti.

Apple 1 Nisan 1976’da Kuruldu" onclick="ga('send', 'event', 'Releated news', 'Click', 'https://www.webtekno.com/tarihte-bugun-teknoloji-devi-apple-1-nisan-1976-da-kuruldu-h43403.html')">

Çentik harici çözümleri kullanan akıllı telefon üreticileri, genellikle yalnızca ön kamera için bir çözüm üretiyor. Ancak Apple’ın burada diğer üreticilerden ayrıldığı bir nokta var: Face ID tarayıcıları. Samsung Galaxy S10’larda gördüğümüz yuvarlak deliklerin içerisine bu tarayıcıların girmesi mümkün olmayacağı için Hasan Kaymak, nispeten daha geniş bir ekran boşluğuyla hem kamerayı hem de bu tarayıcıyı ekrana yerleştirmeyi başarmış.

Son teknolojilerden bahsetmemiz gerekirse Apple, ekrana gömülü bir parmak izi okuyucuyu da seçenekleri arasına dâhil edebilir. Tabii ki bu tasarım bir hayran tasarımı olduğu için gerçeği yansıtıp yansıtmayacağı hakkında bir fikir sahibi değiliz. Ancak birçok insanın yakındığı çentik tasarımına güzel bir çözüm sunulduğunu söyleyebiliriz.

Siz bu tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.cultofmac.com/616696/iphone-xi-concept-notch-hole-punch/
60
27
4
4
2
Emoji İle Tepki Ver
60
27
4
4
2