iPhone'cular, WhatsApp Sohbetlerini Android'e Kolaylıkla Taşıyabilecek

11
5
0
0
0
WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı yepyeni bir özellik, WABetaInfo aracılığıyla ortaya çıktı. Bu özellik, iOS cihazlardaki sohbet geçmişinin, kolaylıkla Android'e taşınabilmesini sağlayacak. Henüz geliştirilme aşamasında olan özelliğin kullanıma ne zaman sunulacağı şu an için bilinmiyor.

Dün sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, Google'ın iPhone'daki verileri Android telefonlara kolayca taşıyacak yeni bir uygulama üzerinden çalıştığından bahsetmiştik. Bugün buna benzer bir hamle, dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'tan geldi. WABetaInfo, WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı bir özelliği keşfetti.

WhatsApp kaynak kodları aracılığıyla keşfedilen özellik, kullanıcıların sohbet geçmişlerini iOS'tan Android'e taşımasını sağlıyor. Böylelikle WhatsApp kullanıcılarının en büyük sorunlarından bir tanesi tarih olmuş olacak. Çünkü WhatsApp'taki sohbet geçmişi, daha önce yalnızca üçüncü taraf yazılımlar aracılığıyla platformlar arasında taşınabiliyordu.

WhatsApp'ın yeni özelliği böyle görünüyor

WhatsApp

Özellikle ilgili paylaşılan ekran görüntüleri, WhatsApp'ın iOS sürümündeki ayarlar bölümüne yeni bir seçeneğin ekleneceğini gözler önüne seriyor. Bu seçenek "Sohbetleri Android'e taşı" şeklinde olacak ve sohbetlerin aktarımı için kullanılacak. Henüz netleşmemiş olsa da anladığımız kadarı ile WhatsApp, Android cihazdaki QR kodun iOS cihazda okutulmasıyla, sohbetlerin transfer edilme işlemini başlatacak. 

WhatsApp'ın geliştirmekte olduğu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı, şimdilik bilinmiyor. Ancak bu özellik er ya da geç kullanıma sunulacak ve WhatsApp kullanıcıları, bu özellik sayesinde akıllı telefon değiştirirken WhatsApp sohbetlerini ne yapacaklarını düşünmeyecekler. Bu arada, söz konusu özellik zıt şekilde de çalışabilir. Yani Android'den iOS'a aktarım seçeneği de kullanıcılara sunulabilir. Ancak uygulama kaynak kodları, şu an için bu konuyla ilgili net bir şey göstermiyor.

Kaynak : https://www.theverge.com/2021/7/28/22597661/whatsapp-ios-to-android-chat-history-backup-transfer
11
5
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
11
5
0
0
0