Mahsa Amini Protestoları Durdurulamıyor: Şimdi de İran Devlet Televizyonu Hacklenerek Propaganda Yayınlandı

32
7
5
3
1
Mahsa Amini Protestoları Durdurulamıyor: Şimdi de İran Devlet Televizyonu Hacklenerek Propaganda Yayınlandı
İran’da süren Mahsa Amini için gerçekleştirilen protestolarda bir grup hacker, İran’ın devlet televizyonunu hackleyerek bir video paylaştı.

İran’da bildiğiniz gibi belirli bir süredir halkın, özellikle de kadınların rejime karşı direndiği protestolar sürmekte. Mahsa Amini'nin ahlak polisleri tarafından yaşadığı kötü muamele sonucu hayatını kaybetmesi üzerine İran başta olmak üzere dünya genelinde protestolar yapılmaya devam ediyor. Dünyanın büyük bir ilgiyle takip ettiği protestolarda geçtiğimiz gün protestocu bir grup, İran devlet televizyonunu hackleyerek bir video paylaştı.

İran devlet televizyonunda ülkenin lideri hakkında yapılan bir haber sırasında yayın kesildi. Ardından protestocu bir kişi ekrana maske ile çıkıp kendilerini tanıttı ve propagandasını yaptı. Gelin videoyu izleyelim ve detaylara birlikte göz atalım.

Hacker, İran’ın liderine karşı propagandasını yaptı ve halkın kendilerine katılmasını istedi.

İran’ın devlet televizyonunda yapılan yayının kesilmesinin ardından kendilerine Ali’nin Adaleti adını veren bir grup, İran’da başlayan protestolarda halkın kendilerinden taraf tutmaları için çağrıda bulundu ve İran liderine karşı propaganda yaptı.

Videodaki yazıların birinde ‘Bize katılın ve bizimle yükselin’, diğerinde ise ‘gençlerimizin kanı pençelerinizden süzülüyor’ deniyor. Propaganda videosu ekranda çok kısa bir süreliğine kaldı ve devlet televizyonu tarafından hemen kesildi.

Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak : https://www.aa.com.tr/tr/dunya/iran-devlet-televizyonuna-siber-saldiri/2706354
32
7
5
3
1
Emoji İle Tepki Ver
32
7
5
3
1