• Anasayfa
  • Sinema
  • Joker, Venedik Film Festivali'nde 'Altın Aslan' Ödülünü Aldı

Joker'in Yeni Filmi, Daha Vizyona Girmeden Ödül Almaya Başladı

32
26
14
3
1
Eleştirmenlerin muhteşem diyerek hitap ettiği Joker filmi, Venedik Film Festivali'nin en büyük ödülünü aldı. Altın Aslan ödülüne layık görülen film festivaldeki gösteriminden sonra eleştirmenlerden tam not almıştı.

DC Comics çizgi romanlarının belki de en sevilen karakteri Joker’in yeni filmi daha sinemaseverler ile buluşmadan övgü topuna tutulmaya başladı. 18 yaş ve üzeri olacak ve bizim de sabırsızlıkla beklediğimiz film, Venedik Film Festivali’nde gösterilmişti ve eleştirmenlerden tam not almıştı.

Eleştirmenler tarafından oldukça beğenilen film, Venedik Film Festivali’nde büyük ödül Altın Aslan’a (Golden Lion) layık görüldü. Eh, filmin sekiz dakika boyunca ayakta alkışlanmış olmasını göz önüne alırsak bu ödül hiç de şaşırtıcı değil. Filmin yaklaşmasıyla ve daha da fazla konuşulmaya başlanmasıyla bizim de heyecanımız artıyor.

joker

Todd Phillips’in yönetmen koltuğunda oturduğu film, Batman evrenindeki ikonik kötülerden Joker’ın ortaya çıkışını anlatıyor. Filmin hikayesi 1980’lerin başında, Gotham City’de geçiyor. Filmde Joker karakterini canlandıran isim ise Joaquin Phoenix. Filmde yer alan diğer isimlerin arasında Roberd De Niro ve Zazie Beetz de yer alıyor.

Joaquin Phoenix oldukça olumlu yorumlar aldı:

Eleştirmenlerden biri olan Philip De Demlyen, Phoenix’in Joker rolündeki halini “büyüleyici” olarak betimlerken GQ dergisinden Jack King aktör hakkında şu sözleri söylemiş: “Olmaması gereken birçok şey Phoenix’in performansında gerçekleşebilmiş. Joker’in kanıtladığı bir şey varsa o da Phoenix’in jenerasyonunun en iyi aktörü olduğudur.

joker

Yankısı fazlasıyla büyük olan film geçtiğimiz gün henüz çıkmamasına rağmen IMDB’de 9,7 puanla zirveye oturmuştu. Böylece film Avengers: Endgame ve Kara Şövalye Yükseliyor’u gerisinde bırakmıştı ve çizgi roman uyarlamalarında en üst sıraya yükselmişti.

Merakla beklediğimiz yapımın ülkemizdeki severleri film ile 4 Ekim 2019 tarihinde buluşacaklar.

Kaynak : https://www.euronews.com/2019/09/07/joker-wins-golden-lion-at-venice-film-festival
32
26
14
3
1
Emoji İle Tepki Ver
32
26
14
3
1