WiTricity, Kablosuz Şarj Teknolojisini Genişletiyor

0
0
0
0
0
Teknolojinin sınırlarını zorlayan kablosuz iletişim, veri işlevinin dışında güç iletimi ile de kendinden söz ettiriyor. Düzenli bir şekilde bıraksak bile bir şekilde karışabilen kablolardan kurtulmamızı sağlayacak teknoloji artık zirvede desek abartmış sayılmayız. 
Teknolojinin sınırlarını zorlayan kablosuz iletişim, veri işlevinin dışında güç iletimi ile de kendinden söz ettiriyor. Düzenli olarak bıraksak bile bir şekilde karışabilen kablolardan kurtulmamızı sağlayacak teknoloji artık zirvede desek abartmış sayılmayız. 

Hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelen veya gelebilecek olan bu teknoloji, eskisinden daha da popüler olacak. Geçmişe baktığımızda ‘’şarj’’ kavramı hayatımıza mobil cihazlarla girdi diyebililiriz. Günümüzde ise elektrik ile çalışan bütün cihazların bir bağlantı kablosuna ihtiyaç duyduğu herkes tarafından biliniyor.WiTricity, bu noktada devreye giriyor ve durdurulması imkansız olan teknolojinin daha da hızlanmasına katkı sağlıyor. 2015-2016 yılları arasında kullanım alanlarının artacağını belirten WiTricity şirketi şimdiden bu teknolojinin öncüleri arasında yer alıyor. Aşağıdaki videoda WiTricity hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0