Kablosuz Şarj Konusunda Apple ve MediaTek'ten İşbirliği

0
0
0
0
0
Kablosuz Şarj Konusunda Apple ve MediaTek'ten İşbirliği
Çin'de yayınlanan bir rapora göre Apple, kablosuz şarj ürünleri için çip teminini MediaTek'tan yapacak.

Samsung gibi şirketler kablosuz şarj teknolojilerini direk olarak cihazlarına dahil ederken henüz akıllı telefonların direk kablosuz şarja hazır olmadığını düşünen Apple, ısrarla kablosuz şarj desteğini iPhone'lara getirmiş değil ancak son dönemde çıkan birçok iPhone, ek aksesuarlar sayesinde kablosuz şarj desteğine kavuşuyor.

Özellikle üçüncü parti üreticilerin iPhone'lar için ürettiği kablosuz şarj aksesuarlarının arttığını gören Apple, sızıntılara göre iPhone 7'de de kablosuz şarja dahili olarak yer vermemesine rağmen kendi aksesuarlarıyla iPhone 7'ye kablosuz şarj desteği kazandırmayı hedefliyor. Ancak Apple kendisi kablosuz şarj için çip üretimi yapmadığından dolayı bu konuda kiminle iş ortaklığı yapacağı merak konusuydu.

Çin'de yayın yapan bir ekonomi yayının raporuna göre, Apple kablosuz şarj çiplerini üretmesi için MediaTek'i seçti. Özellikle orta seviye cihazlara sağladığı işlemcilerle öne çıkan MediaTek, rapor doğruysa Apple'a kablosuz şarj çipi tedarik edecek. Bu durumun MediaTek'e maddi anlamda da ciddi bir katkısı olacağı düşünülüyor.

Ayrıca söylentiler, Apple'ın önümüzdeki yıl iPhone 7S modeline kablosuz şarj özelliğini dahil edeceği yönünde.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0