• Anasayfa
  • Yaşam
  • Kargo Şirketlerini Hızlandıracak Düzenleme Yürürlüğe Girdi

Kargo Teslimatlarını Hızlandıracak Düzenleme Yürürlüğe Girdi

37
8
6
1
0
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolu Taşıma Yönetmeliği'nde değişikliğe gitti. Kargo şirketlerini ilgilendiren bu düzenlemeyle ilgili konuşan Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, düzenleme sayesinde kargoculuk sektörünün hızlanacağını söyledi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısı, Karayolu Taşıma Yönetmeliği'nde yapılan bir değişikliği yürürlüğe koydu. Daha çok kargo şirketlerini ilgilendiren bu düzenleme, yükselen e-ticaret hacminin yol açtığı uzun nakliye süreçlerinin iyileştirilmesini sağlıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Ömer Fatih Sayan tarafından yapılan açıklamalarda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü ile BTK arasında yeni bir iş birliğine varıldığı ifade edildi. Bu iş birliğinin kargo sektörünün ilerlemesini sağlamak için yapıldığını belirten Sayan, yapılan değişiklikle sektörün hızlanmasını sağlayacaklarını söyledi.

Karayolları

E-ticaret sektörünün özellikle de pandemi nedeniyle inanılmaz derecede büyüdüğünden bahseden Ömer Fatih Sayan, bu durumun posta hizmeti sağlayıcılarının güçlendirilmesi gerektiğine yol açtığını ifade etti. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında giren yeni düzenlemenin de tam olarak bu amaca hizmet ettiğini belirten bakan yardımcısı, düzenlemenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'te yapılan değişiklikleri görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak : https://www.haberturk.com/kargo-sektorunun-ilerlemesi-amaciyla-karayolu-tasima-yonetmeliginde-degisiklige-gidildi-3120795-ekonomi
37
8
6
1
0
Emoji İle Tepki Ver
37
8
6
1
0