• Anasayfa
  • Yaşam
  • 1 Milyonluk Soruyu Bilen Arda Ayten, Hedeflerini Açıkladı

1 Milyonluk Soruyu Bilen Arda Ayten, Hedeflerini Açıkladı

206
37
15
10
7
Kim Milyoner Olmak İster isimli yarışma programında en büyük ödül olan 1 milyon TL'yi kazanarak yarışma tarihine geçen Arda Ayten, yarışma ve kazandığı ödül hakkında açıklamalarda bulundu. Parayı hayalleri doğrultusunda harcayacağını söyleyen Ayten, bundan sonraki hayatı için de ipuçları verdi.

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyonluk soruya doğru yanıt vererek Türkiye gündemine oturan yarışmacı Arda Ayten, bu başarıdan dolayı oldukça mutlu görünüyor. Farklı zorluklarda 12 soruyu doğru cevaplayarak 1 milyon TL ödülün sahibi olan yarışmacı, başarısını kitaplarına bağlıyor. 

İstiklal Marşı'nda geçen kelimeler üzerine kurulu final sorusu karşısına geldiğinde oldukça zorlandığını belirten Arda Ayten, artık bundan sonrasını düşündüğünü söyledi. Yarışmada kurduğu "Param olmadığı için senede sadece 150 kitap okuyabiliyorum" cümlesiyle aslında hayalleri konusunda ipuçları veren genç yarışmacı, artık kendi kitaplarını basmak istediğini söyledi.

Genç yarışmacı: 'Öğrenci olarak öleceğim'

1 milyonluk soru

Sütçü İmam Üniversitesi'nde öğrenci olan Arda Ayten, bundan sonraki hayatının nasıl geçeceği sorusuna şu yanıtı verdi: "Gelecek yaz öğrenebildiğim kadar dil öğrenmeye çalışacağım. Birkaç farklı enstrüman çalacağım. Hayatım boyunca üniversite okuyacağım ve bir öğrenci olarak öleceğim. Hayallerim için çabalayacağım. Bu olmasa da çabalayacaktım. Ödül, her şeyi hızlandıracak. Bu ödülle 50 bine yakın kitap alabilirim."

Arda Ayten'in kazandığı 1 milyonluk ödülden yapılacak vergi kesintileri sonrası yarışmacının eline yaklaşık 900 bin TL'nin geçmesi bekleniyor. Arda Ayten'in önümüzdeki süreçte başka yarışmalara katılıp katılmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : http://www.cumhuriyet.com.tr/video/video/1614885/Milyonluk_soruyu_bilen_Arda_Ayten__kazandigi_parayi_ne_yapacagini_acikladi.html
206
37
15
10
7
Emoji İle Tepki Ver
206
37
15
10
7