• Anasayfa
  • Oyun
  • Kıyamet Senaryolarını Konu Alan 10 Video Oyun

Kıyamet Senaryolarını Konu Alan Yakın Zamanda Çıkacak 10 Video Oyun

33
6
4
1
1
Dünya'nın sonu ve bunun hakkındaki senaryolar oldukça ilgi çekmekte. Durum böyle iken oyun sektöründe de sıkça tercih edilmekte. Biz de sizler için yeni çıkacak olan kıyamet temalı 10 video oyunu derledik.

Dünya'nın sonu ve o sırada yaşanması muhtemel olayları konu alan oyunlar ile sıkça karşılaşmaktayız. Bu kadar vahim olayların içerisinde hayatta kalmak için mücadele etmemizi isteyen bu oyunlar, bazı zamanlarda duygusal anlar bile yaratmayı başarmıştır. İşte yakın zamanda çıkacak olan 10 yeni kıyamet temalı video oyun.

Fallout 76

Bethesda Game Studios, sevilen oyun serisi Fallout'ı bir adım daha ileriye taşıyor ve sevenlerini bir kez daha mutlu etmeyi başaracak gibi görünüyor. 14 Kasım 2018'de yayınlanacak oyun E3 2018'in dikkat çeken oyunlarından bir tanesiydi. Oyun PlayStation 4, Xbox One ve bilgisayarlar üzerinden oynanabilecek.

The Last of Us: Part 2

Çıkan ilk oyun ile beraber büyük hayran kitlelerine ulaşan The Last of Us, nihayet devam oyunu ile karşımıza çıkmakta. Şu an için sadece 12 dakikalık bir oynanış videosunu paylaşan Naughty Dog, oyunun çıkış tarihi için kesin bir bilgi vermemekte. Serinin ilk oyunun da olduğu gibi devam oyunun da sadece Playstation 4'te oynanabilir olacağı belirtildi.

Death Stranding

Kojima Productions'ın geliştirdiği Death Stranding'in, konusunun ne olduğu tam olarak çözülemese de kıyamet izleri taşıdığı düşünülmekte. Dünya'dan uzakta bir gezegende geçtiği tahmin edilen oyun, bizlere farklı deneyimler yaşatabilir. Bu oyunda sadece PlayStation 4 üzerinden oynanabilecek.

Resident Evil 2 Remake

Hayatta kalma ve kıyamet senaryosunu konu alan oyunların vazgeçilmezi olan zombiler, Resident Evil 2 Remake ile yeniden karşımıza çıkmakta. 21 Ocak 1998 tarihinde yayınlanmış olan Resident Evil 2'nin, geliştirilmiş mekanikler ve grafikler ile yeniden hazırlanmış versiyonu, yakın zamanda sevenleri ile buluşacak.

Shadow of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raider, kıyamet tasvirini mitoloji çevresinde konu almaktadır. Efsane Tomb Raider serisinin devamı olan oyunda, ana karakterimiz Lara Kroft ile maceralara atılmaya devam etmekteyiz. 14 Eylül 2018'de yayınlanacak olan oyun, PlayStation 4, Xbox One ve bilgisayarlar üzerinden oynanabilecek.

Rage 2

Avalanche Studios ve id Software işbirliği ile geliştirilen, yayıncılığını Bethesda Softworks'ün üstlendiği Rage 2, önümüzdeki yıl sevenleri ile buluşacak. 2019 senesinin Haziran ayında yayınlanacağı açıklanan Rage 2, PlayStation 4, Xbox One ve bilgisayarlar üzerinden oynanabilecek.

Overkill’s The Walking Dead

Bu senenin dikkat çeken zombi oyunlarından biri olan Overkill’s The Walking Dead, Overkill Software tarafından geliştirilmiştir. 6 Kasım 2018'de yayınlanacak olan oyun, PlayStation 4, Xbox One ve bilgisayarlar üzerinden oynanabilecek. Steam'de ön satışta olan oyunu 92 TL karşılığında satın alabilirsiniz.

The Division 2

E3 2018 sırasında tanıtılan Tom Clancy's The Division 2, önümüzdeki yıl sevenleri ile buluşacak. Ubisoft'un yayıncılığını üstlendiği oyun, Massive Entertainment'in desteği ile geliştirilmiştir. 15 Mart 2019'da yayınlanacak oyun, PlayStation 4, Xbox One ve bilgisayarlar üzerinden oynanabilecek.

Wasteland 3

Wasteland 2, 2014'ün en sevilen RPG'lerinden biriydi ve devam oyunu merakla beklenmekteydi. Wasteland 3, sadece üç gün içinde hedefine ulaşarak büyük bir kickstarter başarısı oldu ve önümüzdeki yıl yayınlanması beklenmekte. Oyun, PlayStation 4, Xbox One ve bilgisayarlar üzerinden oynanabilecek.

Days Gone

Uzun zamandır beklenen Days Gone, nihayet E3 2018 sırasında tanıtıldı. Bir zombi hayatta kalma oyunu olan Days Gone, Pasifik Kuzeybatı'nın eşsiz coğrafyasında geçmektedir. 22 Şubat 2019'da yayınlanacak oyunun, sadece Playstation 4'ler üzerinden oynanabileceği açıklandı.

Kaynak : http://www.ign.com/articles/2018/07/06/10-upcoming-apocalypse-games
33
6
4
1
1
Emoji İle Tepki Ver
33
6
4
1
1