Resident Evil Yeniden Yapılıyor

0
0
0
0
0
Resident Evil serisinin ilk oyununun yeniden yapımını Gamecube'de oynayamayanlara müjde
Zombi temalı korku oyunu dediğimizde aklımıza gelen ilk oyun Resident Evil serisidir herhalde. Gerçekten çok geniş bir dünyası olan ve içinde birçok karakteri barındıran bu seriyi severlere müjdeli bir haberimiz var. 
Resident Evil'in ilk oyunu Capcom tarafından yeniden yapılıyor. Zaten 2002 yılında sadece Gamecube için çıkarmışlardı ve daha sonra bu oyunu Wii platformuna port etmişlerdi. Ancak bu konsollara sahip olmayan diğer konsol severler, Resident Evil'ın bu sürümünden mahrum kalmışlardı. Capcom'un yıllar sonra aklına 'biz bunu neden diğer platformlara çıkarmadık?' fikri gelmiş ve ilk RE oyunun Gamecube için değiştirilmiş versiyonunun, HD olanını çıkarmayı düşünmüşler.

İlk RE oyunundan bahsetmek gerekirse 1996 yılında çıktığı zaman insanlar Survival Horror oyunuyla tanışmıştı. İlk önce Playstation platformuna gelen oyun daha sonra Sega Saturn ve PC'lere port edilmişti ve insanlar RE 3'de tanışacakları ve aşık olacakları Jill Valentine ile karşılaşmışlardı. Neyse konumuz bu değil.

Şimdilik Xbox 360-One, PS 3-4 ve PC platformlarına geleceği açıklanan bu 'remaster' hakkında elimizdeki tek bilgi 1080P görüntüye sahip olacağı (Xbox 360'da 720P). Onun dışında nostalji yaşamak isteyenler için 4:3 oranında oynama imkanı da sunacak Capcom.Yeni çıkan oyunlardan hayır gelmediğini anlayan Capcom bu tarz bir eskiye yönelmeyle çok güzel karar almış diyebilirim. Şimdilik çıkış tarihi olarak en erken 2015 diyen Capcom'un umarız RE serisinin 2, 3 ve 4. sürümlerinde de böyle güzellikler yapar.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0