• Anasayfa
  • Donanım
  • Lenovo’nun Dünyanın En İnce Katlanabilir Dizüstü Bilgisayarı: Yoga 900

Lenovo’nun Dünyanın En İnce Katlanabilir Dizüstü Bilgisayarı: Yoga 900

3
2
0
0
0
Lenovo’nun Yoga 900 dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarı ile göz dolduruyor.

Günümüzde birçok iş sektöründe ve özellik öğrenciler tarafından kullanılan dizüstü bilgisayarlar noktasında en önemli unsur taşınabilirlik ve rahat kullanım olarak dikkat çeker. Ancak Lenovo tarafından üretilen Yoga 900 dönüştürülebilir bilgisayar, bu konuda farklılık yaratarak dikkat çekiyor.

Daha önce sizler için incelediğimiz Yoga 900, hem oldukça hafif bir dizüstü bilgisayar görevi görürken aynı zamanda tam olarak arkaya katlanabilir şekle geçerek bir tablet gibi dokunmatik ekranından kullanılabiliyor. Yani Yoga 900’ü isterseniz bir tablet gibi kullanabilir, dilerseniz bir dizüstü bilgisayar olarak değerlendirebilirsiniz.

Tabii bildiğiniz gibi 2’si 1 bilgisayarlar günümüzde birçok firmada da var, fakat Lenovo Yoga 900 bu konuda inceliği, ve hafifliği ile taşınabilirlik noktasında devrim yaratıyor. 

Lenovo Yoga 900 Özellikleri

Donanım noktasında rakiplerine göre oldukça güçlü olan Yoga 900’de Intel’in 6. nesile kadar i7 işlemcisi ile performans laptoplarında gördüğümüz işlemciyi bünyesinde tutarken, 13 inç boyutundaki IPS teknolojisine sahip QHD+ (3200 x 1800) ekranı ile capcanlı bir görüntü sunabiliyor. Bu durumda hem normal kullanımda hem tablet kullanımında şahane ekran deneyimi oldukça güçlü bir işlemci ile beraber sizleri karşılıyor.

Ses deneyimi noktasında genellikle sınıfta kalan bu tarz 2’si 1 laptoplara inat 1,5W gücünde ses ustası JBL’in hoparlörlerini Dolby’nin Home Teather teknolojisiyle harmanlayan Lenovo, aslında bu tarz bilgisayarlarda beklemediğimiz birçok ekstra özelliği bizlere sunuyor.

Dahili işlemciye entegreli grafik birimi, 16GB’a kadar RAM desteği, 512GB’a kadar Samsung SSD’si ile sınıfının net bir performans canavarı olan Lenovo Yoga 900’de 2 adet USB 3.0, 1 adet video çıkışlı USB Type-C, 1 adet USB 2.0 özellikli DC girişi ve 4'ü 1 arada kart okuyucu girişlerini de barındırıyor.

324 x 225 x 14,9mm boyutları ve 1.3kg gibi oldukça hafif ağırlığı ile tercih edebileceğiniz bir 2’si 1 arada dizüstü bilgisayar olan Yoga 900’ün incelemesini de aşağıdaki videomuzdan görebilirsiniz.

3
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
0
0
0