Lenovo’dan Çatalla Bile Kullanılabilen Tablet: Lenovo Yoga Tablet 2

1
0
0
0
0
Dokunmatik ekranlı cihazlarda işlem yapabilmek için geliştirilen kalemleri biliyorsunuz. Cihazın ürettiği kalem dışında herhangi bir eşya yardımıyla ekranı kullanmak mümkün olmuyordu.
Dokunmatik ekranlı cihazlarda işlem yapabilmek için geliştirilen kalemleri biliyorsunuz. Cihazın ürettiği kalem dışında herhangi bir eşya yardımıyla ekranı kullanmak mümkün olmuyordu. Lenovo bu durumu çözüme kavuşturacak bir tablet geliştirdi. Lenovo Yoga Tablet 2’de herhangi bir metal eşya kullanarak işlem yapabileceğiniz AnyPen teknolojisi kullanılıyor.

Bu teknoloji sayesinde herhangi bir metal uçlu nesne, bir ekran kalemi ya da çizim aracına dönüşebiliyor. Lenovo’nun bu teknolojinin kullanılacağı birçok modeli piyasaya süreceği belirtiliyor.


 

 Donanımsal özellikleri nasıl?

8 inçlik IPS ekranında Full HD çözünürlük bulunan ve 64-bitlik 4 çekirdekli Intel Atom yongasetinden gücünü alan cihaz, Windows 8.1 işletim sistemine sahip. Modelde 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı bulunuyor.

Tabletin ön kısmına 1.6 MP, arkasında ise 8 MP çözünürlüğünde kamera yerleştirilmiş. Dolby Audio stereo hoparlör bulunan cihaz, 6400mAh gücünde bataryayla birlikte 15 saate kadar kullanılabiliyor. Tablet bu ay sonunda 300 dolar etiket fiyatıyla satışa sunulacak.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0