• Anasayfa
  • Lenovo
  • Lenovo, Android Lollipop Güncelleme Takvimini Yayınladı

Lenovo, Android Lollipop Güncelleme Takvimini Yayınladı

0
0
0
0
0
Lenovo'nun kendi sitesinde belirtilen bilgiyle cihazlara gelecek güncelleme takvimi açığa kavuştu.
Özellikle bilgisayar sektöründe adından çok söz ettiren firma olan Lenovo, mobil sektörde cep telefonlarıyla da aynı şekilde hatırı sayılır bir popülariteye sahip.

Son dönemde 4.000mAh pil barındıran ve bu haberimizde bahsettiğimiz P70, ayrıca 3 saniye içinde 20.000 adet satılan A6000 cihazlarıyla ön plana çıkan firma şimdiye kadar Lollipop konusundaki sessizliğini bozdu.

Kendi mobil destek sitesinde yayınladığı tablo ile gelecek olan Android 5.0 güncellemerini hangi cihazlarına vereceği ve ne zaman geleceği detaylarını paylaşan Lenovo, biraz geç kalsa da kullanıcılarını az da olsa sevindirmiş oldu.Android Upgrade Matrix adıyla duyurulan güncelleme listesi, OTA, yani herhangi bir programa vs. gerek kalmadan direkt olarak telefonunuza güncelleme geleceği belirtilen 7 cihaz gösterilmiş.

A5000A6000P70S90Vibe X2 (Lenovo X2)Vibe Z2 ve Vibe Z2 Pro (Lenovo K920) şeklinde listelenen Android 5.0 güncellemesini alacak cihazlar için 2015'in ikinci çeyreği şeklinde biraz geniş tututan bir tarih verilmiş. Nisan-Temmuz ayları arasında geleceği şeklinde düşünebileceğimiz bu duruyu ile en geç Haziran ayında tüm güncellemeler kullanıcılara ulaşacağını düşünüyorum.

Ayrıca bu haberimizde sizlere duyurduğumuz Lenovo'nun ülkemizde satışa çıkan telefonlarından 3 üst düzey telefonuna gelecek olan güncellemeyle telefonları satın alan kullanıcılar da yaz aylarında Android 5.0 keyfini yaşayabilecekler.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0