Lenovo Şimdi de Sony'nin Peşinde

0
0
0
0
0
Lenovo Şimdi de Sony'nin Peşinde
Geçtiğimiz günlerde Google ile olan anlaşmasını bir sona erdirerek 2.91 milyar Dolar'a Motorola'nın satın alınmasını tamamlayan Lenovo, şimdi de Sony'den parça kopartmaya çalışıyor. Birisi her geçen gün büyüyen Çinli teknoloji devine "DUR" desin.
IBM'den PC ve sunucu bölümünü satın alarak bilgisayar dünyasındaki yükselişini başlatan Lenovo, geçtiğimiz günlerde de 2.91 milyar Dolar karşılığında Google'dan Motorola'yı satın alarak mobil dünyada da güçlü bir isim olma iddiasında olduğunu gösterdi.

Son yılların en hızlı büyüyen bilgisayar markası olan Lenovo, son iki yılda satışlarını birkaç kat artırarak dünya pazarının önemli isimlerinden biri oldu. Özellikle son dönemde geliştirdiği tabletlerle de mobil piyasayı hareketlendire Lenovo bu kez de bir başka elektronik devi olan Sony'nin PC bölümünü kendi bünyesine katmayı ve Vaio ismini de kendi markası altına alarak yükselişini sürdürmeyi düşünüyor.

Sony'nin bir süre önce telefon ve tabletlere yoğunlaşacağını, bu sebeple bilgisayar bölümüne eskisi kadar ağırlık vermeyeceklerini açıklamış olmasına karşın Lenovo hakkındaki bu düşüncelere hızlı bir red cevabı ile karşılık verdi Ne var ki; Vaio konusunda çok sıkıntı yaşayan Sony'nin Vaio adını durdurmayı düşündüğü de biliniyor.

Bu nedenle Vaio'yu durdurma ihtimali olan Sony ve her geçen gün daha da büyüyen ve gözünü Vaio'ya dikmiş olan Lenovo'nun arasında gelişecek olan bu diyalogun nasıl sonuçlanacağını kestirmek henüz güç görünüyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0