Yalnızca 2 Kişinin Sahip Olabileceği Otomobil Lexus LC 500, Türkiye'de Satışa Sunuldu

43
11
6
5
3
Ürettiği premium araçlarla bilinen Lexus'un yeni coupesi "LC 500" Toyota Türkiye tarafından Türkiye'ye getirildi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt, Türkiye'ye yeni model getirmekten ve yatırım yapmaktan korkmuyoruz dedi.

Japon otomobil devi Toyota bünyesinde çalışmalarını yürüten ve daha çok ürettiği premium araçlarla nam sanan Lexus, sadece iki kişinin satın alabileceği yeni modeli "LC 500"ü Türkiye'ye getirdi. Ekim ayında galerilerdeki yeni alacak olan LC 500, 359 beygirlik V6 hibrit motoruyla dikkatlerden kaçmıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt, sektörün mevcut durumundan dolayı pek çok markanın yeni aracını getirmekten çekindiğini ancak kendilerinin böyle bir çekincesinin olmadığını ve hem yeni modellerini getirmeye devam edeceklerini hem de yatırımlarını sürdüreceklerini açıkladı. Geçtiğimiz dönemlerde Lexus'un "LS" ve "ES" modellerini Türkiye'de satışa sunduklarını açıklayan Bozkurt, şimdi de LC 500 modelini getirdiklerini söyledi.

Lexus LC 500

Lexus'un Türkiye pazarında yer alması için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını söyleyen Bozkurt, Lexus stratejilerinin uzun vadeli olduğunu söyledi. Markanın Türkiye'deki bilinirliğini arttırmak için 2016 yılından beri çabaladıklarını vurgulayan Toyota Türkiye CEO'su, yaptıkları hedefli çalışmalar ile amaçlarına ulaştıklarını ve artık pek çok tüketiciye ulaşabildiklerini aktardı.

Şirketin süper coupe modeli LC 500 ile ilgili de açıklamalarda bulunan Bozkurt, şu an için bu modelden Türkiye'ye iki adet getirdiklerini ve yıl sonuna dek bir daha getirilmeyeceğini açıkladı. Araçlardan bir tanesi İstanbul Lexus Dolmabahçe Showroom'unda diğeri ise Ankara'daki Lexus Mahall Showroom'unda sergilenecek.

Bozkurt, LC 500'ün iki farklı versiyonu olduğunu bunlardan bir tanesinin LC 500, diğerinin ise LC 500h olduğunu belirtti. Türkiye'de satışa sunulacak model olan LC 500h, hibrit güç aktarma ünitesine sahip. Toyota Türkiye CEO'su, sipariş alınması halinde 5.0 litrelik atmosferik benzinli motorlu LC 500'ün de Türkiye'ye getirilebileceğini söyledi. Benzinli motora sahip olan LC 500, 477 beygir gücünde ve 10 ileri vitese sahip.

LC 500h

Türkiye'ye getirilen hibrit motorlu LC 500 ise tam otomatik ve 4 kademeli bir şanzımana sahip. Bu aracın 0-100 km/s süresi 4.9 saniye. Sadece iki adet getirilen ve yıl sonuna kadar bir daha gelmeyecek olan hibrit motorlu LC 500'ün Türkiye fiyatı ise 1 milyon 690 bin TL olarak belirlenmiş durumda.

Kaynak : https://www.haberturk.com/lexus-lc-500-turkiye-de-2526906-ekonomi
43
11
6
5
3
Emoji İle Tepki Ver
43
11
6
5
3