LG, Lastik Gibi Eğilip Bükülen Ekran Tanıttı (Hem de Gerçek Bir Üründe Kullanılabilecek Kadar Büyük Boyutta)

7
4
1
0
0
LG, lastik gibi esneyip bükülebilen ve 12 inçten 14 inç büyüklüğe çıkabilen yeni ekranını tanıttı. Bu ekran teknolojisinin ticari kullanıma ne zaman gireceği ise paylaşılmadı.

Ekran teknolojilerinde dünya liderlerinden birisi olan LG, bugün katlanabilir ekranların da önüne geçen esnetilebilir ekran teknolojisini duyurdu. LG’nin yeni ekranı, %20 esnekliğe ulaşabilen 100 ppi çözünürlükte ve RGB renkli ilk ekran oldu.

İnsan elinde adeta bir kumaş gibi duran yeni ekran, 40 mikrometre piksel aralığa sahip micro-LED’ler ile çalışıyor. Aslında 12 inç boyuta sahip olan ekran, %20’lik esnekliği sayesinde 14 inçe kadar büyütülebiliyor.

Ekran ne kadar dayanıklı?

lg esnek ekran

LG tarafından paylaşılan detaylara göre ekran, formunda peşi sıra yapılan 10 bin değişime dayanabiliyor. Yani ekran, şu anki haliyle bile oldukça dayanıklı bir yapıya sahip durumda.

Peki bu ekran nerelerde kullanılabilir?

LG’nin yeni ekran teknolojisi, ekranların artık her yerde karşımıza çıkmasını sağlayabilir. Esnetilebilir ekran teknolojisi sayesinde kıyafetlerimiz ve mobilyalarımız da çeşitli boyutlarda ekranlara ev sahipliği yapabilir, hatta ekranlar cildimizde bile yer edinebilir. Tıpkı teknolojinin her alanında olduğu gibi bu ekran teknolojisinin kullanımı da aslında sadece hayal gücüyle sınırlı olacaktır.

Öte yandan LG, esnetilebilir ekran teknolojisinin hayatımıza ticari olarak ne zaman gireceğini henüz paylaşmadı.

7
4
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
4
1
0
0