• Anasayfa
  • Bilim
  • ​Ortalamanın Üstünde Zekaya Sahip Olduğunuzu Gösteren 8 Şey!
8
7
4
2
0
Her insanın kendisi hakkında düşüncesi vardır ve öz değerlendirmemizi yaparken normal insanlardan daha iyi olduğumuzu düşünmeye eğilimliyizdir. Peki gerçekten de öyle midir? İşte normal zekalı insanlardan daha üstün olduğunu gösteren 8 şey.
En Büyük Çocuk Olmak
En Büyük Çocuk Olmak
En büyük çocukların diğer kardeşlerinden daha zeki olduğu birçok bilimsel araştırmayla kanıtlanmıştır.
Müzikle İlgilenmek
Müzikle İlgilenmek
Müzikle ilgilenmek ve müzik aleti çalmak, beyin gelişimini olumlu yönde etkiler. Bazı bilim insanları, müzik aleti çalmanın IQ'yü 10 puana kadar arttırabileceğini düşünüyor.
Sigara İçmemek
Sigara İçmemek
2010 senesinde İsrail'de yapılan bir araştırma, 20.000 insan arasından sigara içmeyenlerin daha zeki olduğunu ortaya koydu. Sigara içenler 94, içmeyenler ise 101 IQ puanına sahiplerdi.
Zayıf Olmak
Zayıf Olmak
Sağlam kafa, sağlan vücutta bulunur. Zayıf (fit) olmak IQ ile doğrudan orantılıdır çünkü şişman olmak bazı beyin fonksiyonlarını yavaşlatabilir ve hatta beyne yeterli seviyede kan gitmesini engelleyebilir.
Solak Olmak
Solak Olmak
Birçok araştırma, solak olan insanların normalden daha zeki olduğunu ortaya koymuştur. Yani solaksanız normalden daha zeki olabilirsiniz.
Kediye Sahip Olmak
Kediye Sahip Olmak
2014 senesinde yapılan bir araştırmaya göre kedi sahibi olan kişiler, köpek sahibi olanlardan daha zeki. Eğer ikisine de sahipseniz çok daha zekisiniz (küçük bir editör latifesi).
'Dinlendirici' Kullanmak
'Dinlendirici' Kullanmak
2012 senesinde yapılan bir araştırma, rahatlatıcı yasa dışı 'ilaçların' kullanımının IQ'yü etkilediğini ortaya çıkardı. Hiçbir şekilde zararlı olmayan ve sadece rahatlama amacıyla kullanılan bu ilaçlar, kişilerin daha yaratıcı ve zeki olmasını sağlıyor.
8
7
4
2
0
Emoji İle Tepki Ver
8
7
4
2
0