• Anasayfa
  • İnternet
  • Dünyanın Olduğundan Daha Garip Görünmesine Sebep Olan 10 İlginç Olay
3
3
1
0
0
Kendimizi monoton bir şekilde yaşamaya o kadar çok alıştırmışız ki, sanki kendi dünyamız dışında kalan her şey aynı monotonlukla ilerliyormuş gibi düşünüyoruz. Halbuki dünya hiçte sandığımız kadar basit bir gezegen değil. Şimdiye kadar ortaya çıkarılan ve henüz keşfedilmemiş gizem dolu birçok olaylar bulunuyor. Nonababu ismindeki bir Imgur kullanıcısı, yaşanmış bu bu gizemli olaylardan bazılarını liste halinde derlemiş.
İlk kez 1960’lı yıllarda görülen ve Kara Şövalye Uydusu adı verilen bu uzay aracının hala nereden ve hangi amaçla geldiği bilinmiyor.
Şili’deki bir kasabada, 15-20 cm uzunluğunda bir iskelet bulunmuş. Uzun kafatası, sivri dişleri ve boyutuyla uzaylıları andıran bu iskeletin daha sonra bir insana ait olduğu açıklandı.
Charles Hickson ve Calvin Parker ismindeki iki adam, 1973 yılında elleri ıstakozun kıskaçlarını andıran uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını iddia ederek polise başvurdu. Hatta Hickson bu ifadeyi verirken yalan makinesinden geçmeyi de başarmış.
Avustralya’da dönemin başbakanı (yıl 1967) ortadan kayboluyor ve bir daha asla bulunamıyor. Ülke tarihinin en büyük operasyonu yapılmış olsa da kendisiyle ilgili ne bir ize ne de kişisel bir eşyaya rastlanılmış.
1518 yılında, Fransa’nın Strasbourg şehrinde ‘dans salgını’ ortaya çıkmış. Bu salgınla birlikte insanlar kendini kaybetmiş bir şekilde dans etmeye başlamışlar. Yaşanan bu olay sonrası salgına kapılanların bir çoğu ya felç geçirmiş ya da kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmiş.
15. yüzyılın başlarında yazılmış olan 240 sayfalık bu kitap, hala bilinmeyen ve çözülemeyen bir dilde yazılmış.
1968 yılında, Chicago’daki bir tuğla duvarının arkasında bulunan bu motosikletin yapılan araştırmalar sonucu aslında 1916’da üretildiği ortaya çıkıyor. İşin garip kısmı ise motosikletin motorunun zamanının ötesinde bir teknolojiyle üretilmiş olması.
Avustralya sahillerinde bulunan Pandora, dünyanın en büyük virüsü olma özelliğine sahip. Fakat bilim insanları tarafından genetiği hala tanımlanamamış.
1975 yılında kedi ve köpeklerin tuhaf davranışları sebebiyle boşaltılan bir bölgede, saatler sonra 7.3 şiddetinde deprem meydana gelmiş.
3
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
3
1
0
0