13
8
5
3
3
‘Sosyal medya gülüşü’ diye bir kavram var. Kökeni taa 2000’li yılların başlarına dayanan (o yıllarda IRC ve ICQ kullananlar ne demek istediğimi daha iyi anlayacaklar) random (rastgele) ya da daha farklı şekillerde yapılan gülüş şekilleri, fark etmesek de karşımızdaki kişiye karakterimizden bazı parçalar veriyor. Şimdi bu gülme şekillerine bir bakalım:
:)
:)
Basit adamdır bu şekilde gülenler. Basit derken vasıfsız manasında değil elbette. Gösterişi sevmezler, fevri hareketlerde bulunmazlar fakat sırf muhabbete hoş bir hava katma amacıyla karşısındakinin ‘ne kazma adammış’ şeklinde düşünmesini engellemek için cümlenin sonuna mutlaka :) şeklinde bir gülücük eklerler. 
:D
:D
Bu gülüş, normal gülmeyle kahkaha atma arasında gidip gelen insanların kullandığı bir tarzdır. Genelde hemen herkes kullanır fakat neşeli insanlar daha sık aralıklarla kullanırlar.
:ddD : D
:ddD : D
Böyle bir gülüş tarzı gördüyseniz, o kişinin yaşı muhtemelen 15 ve altındadır. Bu arkadaşlar, biraz sorunlu biraz da dikkat çekmek isteyen tipleme olarak tanımlanabilir.
xD
xD
Hah, işte günümüzün en çok kullanılan gülüş ifadesi. Bunu genellikle anan zaaa XD diyerek mizahın dibine vurduğunu sanan, ortalama 15-21 yaş arası kişiler kullanır. (genellikle diyorum, siz o genel yapının içerisinde değilsiniz merak etmeyin)
asfadghdhg
asfadghdhg
Genelde sol elini kullanarak gülen bu kitlenin arasında sanırım ben de varım. O yüzden en akıllı, en başarılı kişiler bu şekilde gülerler, deeermişim. Elbette üşengecin tillahı olan bu tipler, ‘Anneeeaa, bi bardak su versene’ deyip hasta annesini yatağından kaldırtacak kadar kazma olabiliyorlar. (küçükken öyleydim de sonradan düzeldim)
zaaaaa
zaaaaa
Bu gülüş tarzına sahip olanların hayatı komple geyik muhabbetiyle geçer. Espri yaptıklarında komik olmasa bile hayvanlar gibi kahkaha atıp karşısındaki kişinin sinirlerini zıplatabilirler.
qweqweqwe
qweqweqwe
Yıllarını Counter Strike, Half Life gibi oyunlarla geçirmiş, sol eliyle klavyedeki 3-4 tuşun yerini (tabii ki WASD’den bahsediyorum) 92 yaşına gelse unutmayacak olan bu kişiler, sanırım 20 ila 35 yaş arasında olabilirler. 
13
8
5
3
3
Emoji İle Tepki Ver
13
8
5
3
3