• Anasayfa
  • Lumia
  • Microsoft, 70 Dolarlık Yeni Akıllı Telefonu Lumia 430’u Tanıttı

Microsoft, 70 Dolarlık Yeni Akıllı Telefonu Lumia 430’u Tanıttı

0
0
0
0
0
Microsoft, giriş seviyesindeki akıllı telefonu Lumia 430’u bugün satışa sundu. 70 dolarlık etiket fiyatı bulunan akıllı telefonun özellikleri de fiyatıyla doğru orantıda seyrediyor.
Microsoft, giriş seviyesindeki akıllı telefonu Lumia 430’u bugün satışa sundu. 70 dolarlık etiket fiyatı bulunan akıllı telefonun özellikleri de fiyatıyla doğru orantıda seyrediyor.

Öncelikle telefonun kamerasına bakalım. Arka kamerası 2 megapiksel olan Lumia 430’un ön kamerası ise VGA çözünürlüklü 0.3 megapiksel. Ön kamerası pek kullanılmayacak olsa da arka kamerasıyla en azından orta segment bir akıllı telefonun özçekim kamerasının çözünürlüğünde fotoğraflar çekilebilir.

4 inçlik WVGA ekranı bulunan cihazda 1 GB RAM ve microSD kart destekli 8 GB dahili hafıza alanı bulunuyor. Samsung’un son zamanlarda ürettiği giriş seviyesi telefonlarında bile 512 MB RAM kullandığını düşünecek olursak 1 GB RAM’in oldukça ideal olduğunu söyleyebiliriz.İşlemci olarak 1.2GHz frekans hızında çift çekirdekli Snapdragon 200 kullanılıyor. Bataryası ise 1500mAh gücünde.

Microsoft, Lumia 430’u Nisan ayı içerisinde Rusya, Kazakistan ve Belarus’ta satışa sunmayı hedefliyor. Ülkemizde de kısa bir süre içerisinde ortalama 200 - 250 TL arasında satışa sunulacağını tahmin ediyoruz.


 

 Yaz aylarına kadar amiral gemisi yok

Microsoft, Çin’in Shenzhen kentindeki etkinlikte Windows 10’un yaz aylarının başından itibaren kullanıma sunulacağına dair söz verdi. Fakat Windows 10’un masaüstüyle birlikte mobil cihazlarla aynı anda kullanılıp kullanılmayacağı henüz belli değil. O yüzden Microsoft, Windows 10’u piyasaya sürmeden önce yüksek sistem özelliklerine sahip bir telefon çıkarmayacak.

Kaynak: TheVerge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0