12 inçlik MacBook İddiaları Güçleniyor

0
0
0
0
0
12 inçlik MacBook İddiaları Güçleniyor
Apple'ın WWDC 2014'te görücüye çıkaracağı, yeni 12 inçlik Macbook Air'a yönelik iddialar her geçen gün güç kazanıyor.
Apple'ın bu sende düzenleyeceği WWDC 2014'te yeni Macbook Air'ı (ları) tanıtacağı uzun süredir konuşulmakta. Her geçen gün biraz daha fazla detaylanan yeni özellikler kullanıcıları oldukça heyecanlandırıyor. 

Apple'ın Haziran ayında gerçekleştireceği etkinlikte, yeni Macbook Air'ın 12 inç olacağı belirtiliyor. Macbook Air serisini tek bir boyutta sabitleyeceği, taşınabilirlik ve kullanım kolaylığını 12 inç üzerinden sağlayacağı belirtilen Apple hayranlarının aklını karıştırmış durumda. 

2732x1536 piksel çözünürlük ile retina ekrana sahip olacak yeni modelde, Trackpad şu an kullanılanın aksine mekanik olmayacak. Kontrol işlemi dokunma ve kaydırmalarla yapılacak. Aslında bu daha önce Macbook kullanan kişileri zorlamayacaktır. Mac OS X üzerinde yapılan ayar ile fiziksel tıklamayı devre dışı bırakmak zaten mümkündü. 

Bir diğer önemli ayrıntı ise Apple'ın yeni Macbook'u fansız yaparak daha ince ve hafif bir ürün ortaya koyacak olması. Her ne kadar metal kasa ısıyı dağıtıcı özelliğe sahip olsa da, fan olmadan yük altında ısı sorununun nasıl üstesinden gelineceği merak konusu. 

11 inçlik ve 13 inçlik modelleri kaldırarak, sadece 12 inç üzerinden Macbook Air serisini devam ettireceği iddia edilen Apple, bakalım söylendiği gibi bir ürün ortaya koyacak mı? Cevabını Haziran ayında alacağız. 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0