• Anasayfa
  • macos x
  • Dün İndirmeye Sunulan Yeni OS X Yosemite, Hangi Özelliklerle Geliyor?

Dün İndirmeye Sunulan Yeni OS X Yosemite, Hangi Özelliklerle Geliyor?

0
0
0
0
0
Dün İndirmeye Sunulan Yeni OS X Yosemite, Hangi Özelliklerle Geliyor?
​Apple’ın masaüstü cihazlar için geliştirdiği işletim sistemi OS X Yosemite, dün akşam iPad lansmanı ile birlikte indirmeye hazır hale geldi. Apple, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da OS X Yosemite’yi OS X kullanıcıları için ücretsiz olarak indirmeye sunacak.
Apple’ın masaüstü cihazlar için geliştirdiği işletim sistemi OS X Yosemite, dün akşam iPad lansmanı ile birlikte indirmeye hazır hale geldi. Apple, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da OS X Yosemite’yi OS X kullanıcıları için ücretsiz olarak indirmeye sunacak.
 
OS X Yosemite, özellikle arayüzüne getirdiği yenilikle dikkatleri çekiyor. Pencere ve menüler, yenilenen simgeler, widget alanı, basit ve renkli arayüz, OS X Yosemite’nin ilk bakışta dikkatleri çeken ayrıntılar olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi maddeler halinde yeni işletim sisteminin genel özelliklerine bakalım:
 
-iOS 7’yle birlikte gelen sade tasarım anlayışı, yeni Yosemite sürümünde kendisini göstermeye devam ediyor. Sadeleştirilmiş menü dockunu ve Finder menülerini bunların arasına koyabiliriz.
 
-Günlük ya da toplu bir şekilde etkinlikleri ve mesajları Bildirim Merkezi'nde görebilirken, hava durumunu, borsa bilgilerini widget merkezinde görebileceksiniz.
 
-Yazım esnasında Spotlight arama çubuğu tahmin yapmaya başlarken, uygulamaların dökümanları açılabiliyor, internetten elde edilen veriler ekleniyor ve görsellerle arama ekranı daha zengin bir hale getiriliyor.


 
-MailDrop’la ilgili mail sunucunuzda bir sorun yaşarsanız, iCloud üzerinden bu eklentileri aktarabilirsiniz. MailDrop kullanıcılara 5 GB’a kadar kullanım alanı sunuyor.
 
-Daha sade ve paylaşımı ön plana çıkaran bir yapıya bürünen Safari, çoklu sekmelerde atık daha az enerji tüketerek performansını artırıyor. Sekmeler arasında da geçiş, eskisine göre çok daha hızlı olacak.
 
-Mail uygulamasında fotoğraflar daha gönderilmeden büyüteç yardımıyla herhangi bir nokta büyütülüyor, hem yazı yazılıp hem de çizim yapılabiliyor.
 
-Handoff ile Yosemite üzerinden bir doküman düzenleme işlemine iOS cihazınızdan herhangi bir sorun olmadan devam edebileceksiniz. Aynı şekilde iOS’tan da Yosemite’ye veri aktarabileceksiniz.
 
-iPhone cihazınızla bağlandığınızda masaüstünden çağrıları ve mesajları cevaplayabilir, web sayfasındaki numaraları tıklayarak doğrudan arama başlatabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0