• Anasayfa
  • Yaşam
  • Zuckerberg'in Çöplerinden Haftada 300 Dolar Kazanan Adam

Mark Zuckerberg'in Çöplerini Satarak Haftada 300 Dolar Kazanan Adam

93
17
3
3
3
ABD'li bir adam, her gün Mark Zuckerberg'in evinden çıkan çöpleri toplayarak haftada 300 dolar gelir elde etmeyi başarıyor.

ABD Hava Kuvvetleri’nden emekli olan 56 yaşındaki Jake Orta, San Francisco'da, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in ünlü malikanesine yalnızca üç blok uzaklıkta yaşıyor. Hava kuvvetlerinden emekli olduktan sonra evsiz kalan Orta’nın en büyük gelir kaynağı ise Zuckerberg’in çöpleri.

Jake Orta, geçimini Zuckerberg’in malikanesinin önünde bulunan çöp konteynerinden çıkan ‘eski’ ürünler ile sağlıyor. New Tork Times tarafından aktarılan bilgiye göre çöp tenekesinin içinden çıkan tablet, kot pantolon, elektrik süpürgesi, telefon gibi ürünler sayesinde Orta, haftalık 300 dolar gelir elde etmeyi başarıyor.

Ne yazık ki işler Jake Orta için ordudan ayrıldıktan sonra yolunda gitmemiş. Hayatını vatanına adayan adam, şu anda bir devlet kurumunda yaşamını sürdürüyor. Yıllarca ABD ordusuna hizmet eden adamın şu anki yaşam enerjisini ise Mark Zuckerberg’in evinden çıkan çöpler sağlıyor.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/zuckerbergin-coplerini-satip-haftada-300-dolar-kazaniyor-41176975
93
17
3
3
3
Emoji İle Tepki Ver
93
17
3
3
3