Efsane Yönetmen Martin Scorsese Papa'yla Görüştü: Hz. İsa'yı Anlatan Film Çekecek

5
5
1
0
0
Sinema tarihinin en büyük yönetmenlerinden olan Martin Scorsese, Papa'yla görüştü. Ünlü sinemacı, Vatikan'da yaptığı açıklamalarda İsa'yı anlatan bir film çekeceğini duyurdu.

80 yaşındaki Amerikalı yönetmen Martin Scorsese, şüphesiz tüm zamanların en önemli sinemacılarından biri. Goodfellas, Taxi Driver, Raging Bull, The Wolf of Wall Street, The Departed ve daha birçok efsane filmde imzası bulunan Scorsese, Robert De Niro ve Leonardo DiCaprio başrollü yeni filmi Killers of the Flower Moon filmiyle yakın zamanda da karşımıza çıkacak.

Scorsese, yeni filminin gösterildiği Cannes Film Festivali sonrasında geçtiğimiz hafta sonu İtalya turuna çıktı. Ünlü yönetmen, bu sırada önemli bir görüşme gerçekleştirirken yeni filmi hakkında konuştu.

Papa’yla görüşen Scorsese, İsa’yı anlatan bir film çekeceğini duyurdu

Cumartesi günü Vatikan’da Papa’yla kısa süreliğine görüşen Scorsese, sonrasında yaptığı açıklamada “Papa’nın sanatçılara yaptığı çağrıya bildiğim tek yolla yanıt verdim: İsa hakkında bir film yazarakifadelerini kullanarak İsa odaklı bir film çekeceğini ifade etti.

Efsane sinemacı, film için çalışmaya başlamak üzere olduğunu ekleyerek sıradaki filminin bu film olabileceğinin sinyallerini verdi. Film hakkında başka bir detay ise paylaşılmadı.

Katolik olarak yetişen Scorsese, dindar olmasıyla biliniyor. Yönetmenin yaşamında ve filmlerinde de bu durumun etkisi görülebiliyor. Kendisi,  1988 tarihli “The Last Temptation of Christ” isimli Nikos Kazantzakis’in romanından uyarlanan ve İsa’nın insani yönüne odaklanan bir film çekmişti. Bu film, zamanında İsa’yı anlatış şekliyle bazı tartışmalara yol açmıştı.

Ayrıca, 2016’da çıkan “Silence” isimli yine din odaklı bir filmini de görmüştük. Her iki filme de yaptığı konuşmada değinen Scorsese, Silence’ı “İsa figürü üzerinde yaptığı araştırmanın sonraki adımı” olarak nitelendirdi. Vatikan’da da gösterilen film, 17. yüzyıl Japonya’sında iki rahibin gördüğü zulmü konu alıyordu.

Martin Scorsese’nin yıldızlarla dolu yeni filmi Killers of the Flower Moon, 6 Ekim 2023’te vizyona girecek. Filmin fragmanına ve detaylarına aşağıdaki içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://variety.com/2023/film/global/martin-scorsese-pope-francis-film-about-jesus-1235627620/
5
5
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
5
1
0
0