Matt Damon ve Christian Bale’in Rol Aldığı Ford VS Ferrari Filminden İlk Fragman Geldi

25
2
1
1
0
Matt Damon ve Christian Bale’in, Ferrari hegemonyasını bitirmeye kararlı bir yarış mühendisi ve bir yarışçıyı canlandırdıkları Ford VS Ferrari filminin ilk fragmanı yayınlandı.

Otomobil yarışları her dönem büyük bir tutkuyla takip edilmiştir. Son yıllarda F1 ve FILA yönetimi sık sık spordan çok parayı öne çıkarmakla eleştirilse de motor sporlarına olan ilgi azalmadı.

Son yıllarda ara ara yarış filmlerine ev sahipliği yapmaya başlayan Hollywood yapımları arasına oldukça ciddi bir film katılıyor. Yönetmenliğini Logan filmiyle büyük başarı yakalayan James Mangold’un yaptığı Ford VS Ferrari filminde Matt Damon’u mühendis Carroll Shelby ve Christian Bale’i de yarışçı Ken Miles olarak görüyoruz. İkili, Ferrari’yi yenebilecek bir Ford otomobili yapmaya çalışıyor. 1966 yılında geçen film, ikilinin 24 Hours of Le Mans yarışına kadar uzanan denemelerini merkezine alıyor.

Fragman, Bale’in söylediği “Orada kusursuz bir tur var. Görüyor musun?” cümlesiyle başlıyor. Oğlu da görebildiğini söylüyor. Bale, “Çoğu insan göremiyor” cevabını veriyor.

Bu esnada, Tracy Letts’in canlandırdığı Henry Ford II, mühendis Shelby (Damon) ile görüşme yapıyor ve ondan gelmiş geçmiş en hızlı arabayı yapmasını istiyor. Shellby de “Konu hızla alakalı değil, arabanızın direksiyonun arkasında safkan bir yarışçı olması gerekiyor. O da Ken Miles.” diye cevap veriyor. Yani “Ben arabayı yaparım ama kullanabilecek adam bir tane var.” demeye getiriyor.

Mustang Shelby’lerin de altında imzası bulunan mühendisi daha sonra, kendi imzasını taşıyan Cobra otomobillerden biri ile yarışçının kapısında görüyoruz.

Fragman, otomobil mühendisliğinin zorlu ve pis yanlarını gösteriyor, döneminin bazı kazalarına ev sahipliği yapıyor. Ford VS Ferrari, dönemin havasını oldukça iyi şekilde yansıtan ve gerçek olaylara dayanan bir film olarak göze çarpıyor. Yapım, FOX’un ve yeni ana firması Walt Disney’in Oscar adayları arasında da yer alma ihtimaline sahip.

Filmde ayrıca Jon Bernthal, Caitriona Balfe, Josh Lucas, Noah Jupe, Remo Girone ve Ray McKinnon da yer alıyor. Filmin vizyon tarihi ise 15 Kasım.

Kaynak : https://variety.com/2019/film/news/ford-v-ferrari-trailer-christian-bale-matt-damon-1203231169/
25
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
25
2
1
1
0