'MCU Aşama 5' ile İlgili Oldukça Umut Vadedici İddialar Ortaya Atıldı

28
7
6
4
1
Marvel'ın yeni film tarihlerini paylaşmasından sonra Marvel Sinematik Evreni'nin 5. aşamasıyla ilgili oldukça çarpıcı iddialar ortaya atıldı. Gelin, bu iddialara ve doğruluk paylarına biraz daha yakından bakalım.

Sony ve Disney, geride bıraktığımız aylarda yeni Spider-Man anlaşmasını duyurmuşlardı. Yapılan bu duyuruyla birlikte Spider-Man, hem Marvel Sinematik Evreni'nin bir parçası olmaya devam edecek hem de iki farklı sinema evreni arasında rahatça geçiş yapabilecekti.

İki dev firma arasındaki anlaşma ilk açıklandığında Marvel’ın, bağımsız bir Spider-Man filminin yanı sıra aynı zamanda bir geçiş filmi yapmayı planladığını da öğrenmiştik. Bu noktada pek çok farklı kişi, Marvel’ın Spider-Man için bir çıkış yaratmaya çalıştığını ve Avengers 5 ile birlikte karakterin MCU’dan çıkmasına izin verileceğini söylemişti. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan yeni haberler ise bu iddiaları yalanlıyor ve iki şirket arasındaki Spider-Man anlaşmasının gelecekte tekrardan yenilenebileceğini gösteriyordu.

Spider-Man 4, 2023 yılında gelebilir:

Spider-Man

Marvel, birkaç hafta önce Aşama 5 ile ilgili olduğu düşünülen 8 yeni filminin yayın tarihlerini paylaşmıştı. Bu 8 filmden 4’ü 2022 yılında vizyona girecekken geriye kalan diğer 4 film ise 2023 yılında Marvel hayranlarıyla buluşacak şekilde ayarlandı ancak bu filmler arasından yalnızca Black Panther 2’nin onaylanmış bir konusu olduğu biliniliyor.

Bu konuda Marvel’ın içinden olduğu söylenen bir kişi ise Spider-Man 4’ün 2023 yılında çıkabileceğini iddia etti fakat farklı bir kaynak, bu filmin MCU evrenine ait olmayacağını söyledi. MCU evrenine ait olmayacağı belirtilen bu yapım, bunun yerine Sony’nin Spider-Man filmi olarak karşımıza çıkacak. Bu konuda Daniel Richtman ise Marvel’ın 2023 yılında vizyona girecek Spider-Man planları hakkında şunları söyledi: “Captan Marvel 2 -çok büyük olasılıkla- ‘Secret Invasion’ olursa o zaman Spidey’nin katılacağı bir sonraki crossover olacak”

Captain Marvel ve Spider-Man, MCU’nun gelişimini hazırlıyor olabilir:

Captain Marvel 2

Captain Marvel ve Far From Home ile birlikte Marvel, Secret Invasion’ın MCU’nun olası gelişimini göstereceğini açıkça ortaya koymuştu. Bu yüzden hem Spider-Man hem de Captan Marvel’ın, bir sonraki Avengers yapımı için zemin hazırlaması oldukça olası görünüyor. Bu olaya Captain America: Civil War’un Infinity War ve Endgame için zemin hazırlaması örnek gösterilebilir.

Şu anda doğrulanmayan bir başka söylenti, Spider-Man anlaşmasının 2022’ye kadar uzatılacağını söylüyor. Bu durumda Marvel, gelecek MCU filmlerinde kahramanı daha fazla kullanabilir. Bu iddiaların henüz bir doğruluğu bulunmuyor ancak ilerleyen günlerde daha fazla bilginin ortaya çıkması bekleniyor.

28
7
6
4
1
Emoji İle Tepki Ver
28
7
6
4
1