• Anasayfa
  • Yaşam
  • Mehmet Aydın, Tutuklanma Talebiyle Mahkemeye Sevk Edildi

"Ben de Mağdurum" Diyen Mehmet Aydın, Tutuklanma Talebiyle Mahkemeye Sevk Edildi

31
2
2
0
0
Mehmet Aydın'ın birkaç gündür devam eden ifade alma süreci tamamlandı. İşlemlerinin tamamlanmasının ardından önce sağlık kontrolüne götürülen Aydın, nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Aydın'ın burada tutuklanması bekleniyor.

Geçtiğimiz saatlerde polislere verdiği ilk ifadesi ortaya çıkan Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın'ın emniyetteki işlemlerinin tamamlandığı bildirildi. Öncelikle sağlık kontrolünden geçirilen Tosuncuk, buradan da nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Savcılık, Aydın'ın tutuklanmasını talep ediyor.

Aydın savcılığa sevk edilirken, hakimliğe gönderilen sevk yazısında da Aydın'ın ifadelerinin yeni detaylarına ulaşıldı. Bu sevk yazısında Tosuncuk'un önce yakınlarını kandırdığı ve kendisiyle birlikte hareket etmeleri için onları ikna ettiği belirtildi. İfadesinde de yer aldığı gibi Çiftlik Bank'ın bir oyun olarak tasarlandığının belirtildiği yazıda, işler büyüyünce şirketleşme yoluna gidildiğine değiniliyor.

Çiftlik açılışları göstermelikmiş

Mehmet Aydın

Savcılıktan hakimliğe gönderilen sevk yazısında, Çiftlik Bank oluşumu adı altında açılışları yapılan çiftliklere de değiniliyor. Yazıda yer alan bilgilere göre gösterişli etkinliklerle açılışları yapılan bu çiftlikler, oluşuma daha fazla yatırımcı çekme amacıyla göstermelik olarak yapılmış. Tosuncuk, bu çiftliklerle paraların harcanmadığını, aksine yatırımlara harcandığı izlenimi oluşturarak daha fazla para toplamaya başlamış.

Açık konuşmak gerekirse Aydın'ı artık daha zorlu günlerin bekliyor. Zira Çiftlik Bank'ın mucidi ve kurucu olarak bilinen Aydın, büyük bir ihtimalle tutuklu olarak yargılanacak. Süreç içerisinde neler yaşanacağını ise hep birlikte göreceğiz...

Kaynak : https://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-mehmet-aydin-tutuklama-talebiyle-mahkemeye-sevk-edildi-6547566
31
2
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
31
2
2
0
0