Messenger'a WhatsApp Benzeri Yeni Bir Özellik Geliyor!

0
0
0
0
0
Facebook, sohbet uygulaması Messenger'a eklemeyi planladığı yeni özelliği test etmeye başladı. Gelecek özellik sayesinde Facebook arkadaşları dışındaki kişiler ile iletişim kolaylaşacak.

1 Milyardan fazla kişinin kullandığı Messenger’a yeni bir özellik geliyor. Uygulamayı sosyal ağdan bağımsız kılmayı amaçlayan Facebook bu yöndeki adımlarına bir yenisini daha ekleyecek. Hali hazırda Facebook arkadaşı olmayan kişilerin “mesaj gönderme izni” ile birbirleriyle Messenger üzerinden iletişime geçmesine izin verilse de yeni yöntem arkadaş olma zorunluluğunu ve mesaj gönderme iznini tamamen ortadan kaldıracak.

Messenger’da da WhatsApp’a benzer bir şekilde “Kişi Ekle” özelliği olması planlanıyor. Bu özelliğin testlerine başlayan şirket, birbirleriyle Facebook arkadaşı olmayan kişilerin Messenger üzerinden kolayca iletişime geçmesini sağlamayı amaçlıyor. Yeni özelliğe göre Facebook listenizde olmayan bir kişi size Messenger üzerinden mesaj gönderdiğinde “kişi ekle” özelliği ile sohbet edebileceksiniz. Messenger’a kişi eklemek sizi Facebook arkadaşı yapmayacak. 

Bu yeni özellik ile Facebook ve Messenger arasındaki çizgileri daha kalın çizmeyi amaçlayan şirket, Messenger’ı ayrı bir uygulama olarak sürdürme yolunda önemli bir adım atıyor. Yeni özelliğin dünya çapında ne zaman sunulacağı henüz belli değil.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0