Resmi Açıklama Geldi: Microsoft, GitHub'ı 7.5 Milyar Dolara Satın Aldı!

32
13
9
1
0
Resmi Açıklama Geldi: Microsoft, GitHub'ı 7.5 Milyar Dolara Satın Aldı!
Büyük şirketlerin varlıklarını daha güçlü hale getirmesi için en bilindik aksiyonlarından biri de küçük ve başarılı şirketleri satın almaları. Bu mantıkla Microsoft, adeta bir servet ödediği Github'ı bünyesine kattı.

Haftalardır teknoloji dünyasının en çok konuşulan spekülasyonunun gerçeğe dönüştüğü, bizzat Microsoft tarafından onaylandı. Buna göre Microsoft, 7.5 milyar dolar ödeyerek GitHub'a dair bütün hakları ve ismini satın aldığını doğruladı.

Son dönemdeki market değeri 2 milyar doların üzerinde olduğu söylenen GitHub, bu değerin neredeyse 3 katına Microsoft'a satıldı. Microsoft'un durgun geçirdiği 1-2 senelik dönem sonrası rekabete tüm hızıyla devam edeceğinin de böylece sinyallerini alıyor gibiyiz.

Microsoft GitHub'da her şeyi olduğu gibi bırakmayacak. İlk olarak şirketin CEO'su değişecek. Şirketin hem CEO'su hem de kurucusu olan Nat Friedman görevden alınacak ve yarından itibaren göreve Chris Wanstrath getirilecek. Microsoft aldığı bu radikal kararla şirketi istediği gibi yöneteceğinin de sinyallerini vermiş oldu.

Kaynak : https://thenextweb.com/dd/2018/06/04/its-official-microsoft-has-acquired-github/
32
13
9
1
0
Emoji İle Tepki Ver
32
13
9
1
0