Microsoft, Github'ı Satın Almaya Hazırlanıyor

21
10
2
2
1
Microsoft, bir süredir takip ettiği Github'ı satın almak için yeni adımlar atmaya başladı.

Teknoloji devi Microsoft ile GitHub arasındaki olumlu çekimi birçoğumuz biliyoruz. Bu noktada Microsoft’un GitHub’ı satın alması konusundaki söylentiler uzun bir süredir devam ediyordu. Ancak son haftalarda şirket durumu iyiden iyiye ele aldı ve ciddi görüşmelere başladı.

Aslına bakarsanız bu görüşmeler sadece son iki hafta ile sınırlı değildi. Birkaç yıldır düşünülen ve görüşülen bu konu, özellikle birkaç haftadır ciddi bir gündem konusu haline geldi ve satın alma işlemleri ciddiyete bindi. Microsoft’un bünyesine katılacak GitHub ise bu birleşmenin yararlı olacağı konusunda kullanıcılarını bilgilendirdi.

Haber, iki firmaya da olan yakınlığı ile bilinen Business Insider tarafından duyuruldu. İşin başarı boyutu bir yana dursun, mali boyutu da bir hayli göz alıcı. Öyle ki ortada 5 milyar dolarlık bir anlaşma olduğu ifade edilen satış işlemleri, büyük bir nakit para akışının olacağı anlamına geliyor. Ancak Microsoft gibi büyük bir şirket bu parayı vermeyi kabul ediyorsa, GitHub üzerinden elbette ki çok daha fazlasını kazanacaktır desek sanıyorum ki yanlış olmaz.

Kaynak : https://betanews.com/2018/06/03/microsoft-github-acquisition-talks/
21
10
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
21
10
2
2
1