Microsoft HoloLens 6 Yeni Ülkeye Açılıyor!

0
0
0
0
0
Yazılım devi Microsoft tarafından geliştirilen arttırılmış gerçeklik gözlüğü HoloLens, 6 yeni ülkede daha satışa sunuldu.

Microsoft’un arttırılmış gerçeklik gözlüğü HoloLens, adı üzerinde, gerçek dünyaya yansıttığı sanal projeksiyonlarla kullanıcısının etkileşimini sağlayan bir gözlük.

İlk olarak Amerika'da satışa çıkan HoloLens, 3.000 dolar gibi büyük bir fiyata sahip. Sadece anavatanında kısıtlı kalmak istemeyen Microsoft, ürününü Fransa, İrlanda, Almanya, Avustralya, Birleşik Krallık ve Yeni Zelanda’da da satışa çıkardı. Fiyatları ülkelerin kurlarına göre sırasıyla 3.299 Euro, 4.369 Avustralya Doları, 2.719 İngiliz Pound'u ve 7.829 Yeni Zelanda Doları.

Windows 10’un değiştirilmiş versiyonuyla çalışan arttırılmış gerçeklik gözlüğü, diğer sanal gerçeklik gözlükleriyle karşılaştırıldığında farklı özelliklere sahip. Oculus Rift gibi ürünler kendi görüntülerini oluştururken HoloLens, gerçek dünyaya sanal görüntüler ekleyerek bunlarla etkileşime geçilebilmesini sağlıyor.

Gelecek yıllarda eğitim başta olmak üzere bir çok alanda kullanılacak olan HoloLens ile ilgili gelişmeleri heyecanla takip ediyoruz.

HoloLens hakkındaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak : http://wccftech.com/microsoft-hololens-open-preorders-countries/
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0