Microsoft, Windows 10'da Bir Sorunu Çözüp Bir Başkasını Ortaya Çıkardı (Yine)

23
13
2
1
1
Geçtiğimiz dönemlerde kullanıcılar için yeni bir güncelleme sunan Microsoft, bu güncellemede yaşanan sorunlar nedeniyle bir düzeltme güncellemesi daha sundu. Microsoft'un sunduğu düzeltme güncellemesiyse kullanıcıların başlat menüsü ve görev yöneticisinde arama yapamamasına neden oluyor.

Teknoloji devi Microsoft, son dönemlerde ilginç bir düzeltmeye çalışırken daha çok bozma sürecinin içerisine girdi. Şirketin Windows 10 için son dönemlerde yayınladığı güncellemelerin büyük bir çoğunluğu sorun çıkartmaya başladı ve Windows 10 kullanıcıları da bu durumdan bir hayli rahatsız görünüyorlar.

Microsoft'un geçtiğimiz hafta tüm kullanıcılarına sunduğu "KB4512941" toplu güncellemesi, bazı kullanıcılarda yükse CPU kullanımına neden olmuştu. Kullanıcıların ifadelerine göre bu güncellemeden sonra "SearchUI.exe" beklenmedik bir şekilde işlemci gücünü tüketiyordu. Teknoloji devinin yayınladığı son güncellemeyse hem başlat menüsü hem de görev yöneticisindeki arama menülerinin hiç çalışmamasına neden oldu.

Windows 10

"KB4515384" ismiyle kullanıcıların hizmetine 10 Eylül'de sunulan düzeltme güncellemesi, Microsoft'un da açıkladığı gibi SearchUI.exe'nin yüksek CPU kullanımını çözdü. Tam işlem tamam derken Windows 10 kullanıcıları, özellikle Reddit platformu üzerinden Microsoft'u topa tuttular. Kullanıcılardan gelen şikayetlerin kimisi başlat menüsünün hiçbir şekilde çalışmadığı yönündeyken kimi kullanıcılarsa başlat menüsünde arama yapmanın herhangi bir sonuç vermediğini ifade ettiler. 

Görünüşe göre Microsoft, sorunun farkında ve düzeltmeler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Umarız bu kez Microsoft, ortaya yeni bir sorun çıkartmadan bu problemi çözer.

Kaynak : https://www.techradar.com/news/microsoft-tries-to-fix-windows-10-ends-up-breaking-the-start-menu
23
13
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
23
13
2
1
1