• Anasayfa
  • Yazılım
  • Microsoft’un Minecraft’ı Satın Alması, Bugün Duyurulabilir

Microsoft’un Minecraft’ı Satın Alması, Bugün Duyurulabilir

0
0
0
0
0
Microsoft’un, Minecraft’ın yapımcısı olan Mojang’ı satın alacağına dair haberler, bu hafta başından beri dolaşıyordu. Reuters’e göre bu anlaşmanın 2.5 milyar dolarlık bir değeri bulunuyor ve bugün de Microsoft tarafından anlaşmanın resmi olarak duyurusu gerçekleştirilecek.
Microsoft’un, Minecraft’ın yapımcısı olan Mojang’ı satın alacağına dair haberler, bu hafta başından beri dolaşıyordu. Reuters’e göre bu anlaşmanın 2.5 milyar dolarlık bir değeri bulunuyor ve bugün de Microsoft tarafından anlaşmanın resmi olarak duyurusu gerçekleştirilecek.
 
Minecraft, iOS ve Android’de büyük bir popülariteye sahip ve oyunun tüm platformlarda yaklaşık 100 milyon oyuncusu mevcut. Oyun şu anda Windows Phone’da bulunmuyor, fakat Microsoft’un gerçekleştireceği satın almayla birlikte oyun kendi mobil platformunda yerini alacaktır.
 
Nomura analiti Rick Sherlund’a göre, Microsoft’un Minecraft’ı satın alma sebebinin Xbox’a olan ilgisini göstermekten çok birden fazla platformu destekleyen oyunu Windows Phone’a kazandırmaya yönelik olması. Microsoft’un Minecraft’a sadece bu yüzden ilgi duyduğunu söyleyemeyiz, fakat şirket iOS ve Android’tekine göre daha fazla avantaja sahip Windows Phone versiyonları  çıkararak kendi platformunu ön plana çıkarabilir.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0